Kultura jest wspaniała!

Chcesz znaleźć ciekawe gry? Oto wyjątkowe propozycje!

Jesteś graczem i poszukujesz czegoś niezwykłego i zjawiskowego. Dość już masz gier, które nie oferują nic nowego, nie są grywalne, są bez koncepcji, są odtwórcze. Mamy dla ciebie ciekawe propozycje, które na pewno zyskają twoje uznanie. Już wielka ilość graczy na całym świecie zgodnie twierdzi, że są to wyjątkowe gry. Teraz twoja kolej.
Recenzje gier
Napisał: Play Among Friends Paf
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na początek gra The Wolf Among Us, pięcioodcinkowa gra-serial, jaka została stworzona przez studio TellTale Games. Tak, to ta sama ekipa, która jest odpowiedzialna za stworzenie kultowego The Walking Dead. Gra została podzielona na pięć blisko dwugodzinnych epizodów, wszystkie razem układają się w jedną fabularną całość. Było trochę czekania, ale wszystkie części są już gotowe i wydane, więc przyszedł czas na recenzję.

Najbardziej gromkie brawa należą się projektantom za wspaniałe ukształtowanie pierwszoplanowego bohatera oraz za cudowny, brudny klimat opowieści. Co istotne, mamy rozgrywkę opartą na wyborach, to jeszcze bardziej nakręca. Na plus zasługuje także klimatowa ścieżka muzyczna. Są i niedogodności. Przede wszystkim z polskiego punktu widzenia najbardziej istotną z nich jest brak polskiej wersji językowej. Można także przyczepić się do fabuły, autorzy mogli nad tym pogłówkować, żeby była ona bardziej zaskakująca. Generalna ocena to mocna czwórka z plusem. Nie ma piątki przez wymienione zaniedbania.Opinie o grach komputerowych i na konsole
Napisał: Cesar Cardoso
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest także i kolejna propozycja, recenzja gry The Great War (Valiant Hearts). Jest to przygodowa gra akcji zaprojektowana w zjawiskowej komiksowej oprawie graficznej. Przedstawia nam ona historię pięciorga osób, których losy przecinają się, a cała akcja w klimacie I wojny światowej. Jeśli preferujesz gry zręcznościowe i gry przygodowe, to zapewne ta gra przypadnie ci do gustu. Stworzyła ją firma Ubisoft, znana z tak pamiętnych wydawnictw jak „platformówka” z serii Rayman.

Identycznie, jak w przypadku The Wolf Among Us, też przy okazji recenzowanej gry – Valiant Hearts ma minusy. Choć gra jest niezwykle piękna, bardzo czarowna, w klimacie komiksowym to da się w niej dostrzec trochę nieścisłości. Z jednej strony gra jest bardzo smutna, a z drugiej autorzy zaprezentowali nam trochę komediowe postacie, odwołujące się przykładowo do typowo znanych narodowych stereotypów (Niemcy stale pija piwo). To pewnie specjalny zabieg i wielu ludziom może się podobać, jednakże czuć, że coś w tej układance nie pasuje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:25
Tagi: muzyka, gracz, piwo, gra, autor, akcja, recenzja, ścieżka muzyczna, minusy