Kultura jest wspaniała!

Nowoczesne telefony

Zaczęło się niewinnie, od wielkich „cegłówek” noszonych przy uchu przez panów ubranych w garnitury. Byli oni ubrani w dość modne, jak na tamte czasy, stroje, a wygląd ich miał wskazywać na wyższy status. Kilka lat później było jeszcze lepiej, garnitury były ładniejsze, bardziej skrojone na miarę, a ”komórki” bardziej zgrabne i mniej widoczne. Jeśli bowiem na początku, gdy telefony komórkowe się pojawiły i warto było się z nimi pokazać, to kilka lat później nikt już na to nie zwracał uwagi. Liczył się za to jak najmniejszy wygląd.
Stare telefony kontra nowoczesne smartfony
Napisał: Clemens v. Vogelsang
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oj, żmudną drogę musieliśmy przebyć, od kiedy byliśmy zachwyceni ogromnymi, przenośnymi i niezgrabnymi telefonami komórkowymi, aż do dzisiaj, kiedy w cenie są urządzenia, które posiadają każdą niezbędną funkcję. Popatrzmy na przykład na specyfikację telefonu sony xperia t3. Aparat fotograficzny, obsługiwane formaty video, czytnik rss, hotspot wifi, miejsce na kartę microSD, gps…

Powinniśmy jednakże przyznać, że te dwa przykłady to raczej norma, ponieważ coraz więcej smartfonów jest bogata w te funkcje. Teraz pojawiają się nowe rozwiązania, a prawdziwą furorę robią aplikacje. Można przyznać, iż aplikacje w dzisiejszych czasach są taką rewolucją, jak pojawienie się Internetu w gdy rządziły analogi.

Jakby przyrównać wiekowy telefon komórkowy i telefon najnowocześniejszej generacji – smatfon, to tak jak gdyby zestawić telegazetę z najlepszym internetowym serwisem. A to porównanie w żaden sposób nie jest na wyrost, gdyż technologia jest coraz bardziej nowoczesna, tak więc i najnowsze modele mogą pochwalić się niezwykłymi funkcjami, jak np. parametry smartfona sony xperia z2a.

Nowoczesne telefony
Napisał: GoMobi.pl
Na podstawie: http://gomobi.pl
Należy przyznać, że największym krokiem naprzód, jeśli mówimy o najnowocześniejszych rozwiązaniach, nie jest nowatorski rodzaj telefonu, zjawiskowo wykończony, lekki, ważniejsze stają się coraz to zaawansowane aplikacje. Poruszałem już ten temat wcześniej, lecz warto o tym mówić za każdym razem, ponieważ rynek jest coraz bardziej spragniony nowych aplikacji. Można przypuszczać, że pod tym względem nie ma przesytu, rynek może przyjąć jeszcze sporo inicjatyw, jakie będą rozwijać tą gałąź gospodarki.Wiadomo, czas pokaże, w jaką stronę to wszystko zmierza, nam pozostaje wierzyć, iż rozwój nowych technologii nie zastąpi człowieka i że już na zawsze człowiek bardziej ważny od przycisków i powiadomień. W końcu technologia ma nam pomagać, a nie nas zastępować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:38
Tagi: Internet, model, telefony, technologia, wygląd, biznes, smartfon, Aplikacja