Kultura jest wspaniała!

Dlaczego tak fajnie jest czytać książki? Bo to magia!

Nikogo chyba nie dziwi to, że zarówno osoby młode jak i starsze coraz częściej wybierają dobry film, równocześnie oddalając się od dobrej literatury. Teraz coraz rzadziej można zauważyć pasjonatów książek, których do samego końca pochłania czytany bestseller. Niewielkiego zainteresowania literaturą można doszukiwać się w wielu przyczynach. Przede wszystkim dużą rolę sprawują w tym procesie rodzice, którzy z braku czasu ze względu na codzienne obowiązki, nie poświęcają swym dzieciom odpowiedniej ilości czasu i nie przyczyniają się do rozwijania ich osobowości, szczególnie poprzez czytanie.

czytanie książek
Napisał: Herbert Guedes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejnym problemem jest wciąż rozrastający się rynek kinematografii, który mami coraz więcej miłośników. Łatwo zauważyć, że już większość obowiązkowych lektur w okresie szkolnym doczekało się własnej ekranizacji przez co uczniowie nawet nie wypożyczają i nie zaglądają do zadanej lektury, a przecież świat fantazji jest tak barwny. Czytając możemy niemalże przedostać się do innego świata, wyobrazić sobie postacie, miejsca i wszystkie opisane elementy. Dzięki temu poszerzamy swoją wyobraźnię i zagłębiamy się w przedstawiony świat. Nie można powiedzieć, że nie istnieje książka, która byłaby w stanie nas zainteresować.

stos książek
Napisał: weisserstier
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na rynku dostępna jest naprawdę pokaźna liczba pozycji książkowych, wiec każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wyróżnić wiele rodzajów literatury, przykładowo można wymienić: przygodowe, fantasy, dokumentalne, biografie, dzienniki, tragedie, detektywistyczne, hobbistyczne, psychologiczne, przygodowe, romanse oraz młodzieżowe. Przy tak dużym wyborze, ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie co warto przeczytać? Moje ulubione to m.in.: http://kumiko.pl/ksiegarnia-kategoria/fantasy-501_509_128_34.html.

Jest wielu znanych i cenionych autorów, których wiele pozycji książkowych okrzyknięto bestsellerami. Jedną z przedstawionych osobistości jest Stephen King, uznany za mistrza horroru i literatury grozy. Swą przygodę z pisaniem rozpoczął już jako młody chłopak, a pomimo, że dziś osiągnął już wiek 66 lat, w dalszym ciągu tworzy i wydaje książki, które zyskują niesłabnący podziw. W przeciągu swojej długoletniej kariery opublikował ponad 65 książek i 25 komiksów.

Mimo to jego fani czekają na kolejne publikacje. Do najbardziej znanych dzieł Kinga zalicza się między innymi: „Ręka mistrza”, ”Miasteczko Salem”, saga „Mroczna wieża”, „Rose Madder”, ”Worek kości”, ”Bastion”, ”Cujo” i oczywiście „Lśnienie”. O wielkiej sławie tego pisarza oraz popularności jego niesamowitych historii, świadczy fakt, że wiele pozycji książkowych doczekała się ekranizacji i przyciągnęła do kin prawdziwe tłumy jego wielbicieli.

Pamiętajmy, że książki są skarbnicą wiedzy i nieograniczonej fantazji, więc dlaczego by tego nie wykorzystać i nie zanurzyć się w ich świecie?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:44
Tagi: horrory, dramaty, fantasy, dzienniki, kryminały