Kultura jest wspaniała!

Czemu należy pozwalać maluchom grać na komputerze?

Sporo rodziców zadaje sobie pytanie, czy ich dzieci powinny grać w gry komputerowe, czy też raczej zakazać im tej aktywności. Na to pytanie nie ma jednoznacznej rady, gdyż sporo zależy od tego, jakie gry najczęściej wybiera nasz podopieczny oraz czy wybrana gra jest dopasowana do jego wieku itp.
gra
Napisał: The Bakken Museum
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mnóstwo osób zdecydowanie sprzeciwia się grom komputerowym, dostrzegając w nich tylko i wyłącznie wady. Jak się jednak okazuje, pośród bardzo różnorodnych gier, które każdego roku ukazują się w naszym kraju, możemy odnaleźć sporo ciekawych pozycji. Zatem jeśli musimy podjąć jednoznaczną decyzję, należy przeanalizować różne aspekty tego problemu.
Mnóstwo najbardziej interesujących gier dla dzieciaków możemy znaleźć chociażby na Cartoon Network Gry - . Oczywiście, tak samo jak mnóstwo dorosłych, dzieci najbardziej doceniają takie propozycje jak Diablo III gra PC, lub też bardzo popularne Euro Truck Simulator 2 CD Key - . Rolą dorosłych powinno być zagwarantowanie dzieciakom odpowiednich propozycji, które nie tylko zagwarantują im doskonałą zabawę, ale także będą wpływać na ich ogólny rozwój. Z tego powodu jeżeli kolejnym razem dzieciak zapyta nas o Euro Truck Simulator 2 Gra PC, a my mamy wątpliwości co do tego wyboru, musimy szczegółowo umotywować mu, jaki jest powód naszej odmowy, a jednocześnie zaproponować mu coś idealnego do jego wieku.

gra
Napisał: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gry komputerowe mogą w wielu okolicznościach korzystnie wpływać na nasze dziecko, ale jedynie wtedy, jeżeli granie nie będzie kolidować z nauką czy codziennymi obowiązkami, a także innymi sposobami spędzania wolnego czasu. Z wielu badań przeprowadzanych przez fachowców wynika, że najlepsze gry komputerowe powinny pozytywnie wpływać m.in. na wyobraźnię oraz koncentrację dzieciaków. Dzieci mogą również w ten sposób trenować swą podzielność uwagi. Wpływają również niezwykle pozytywnie na szybkość gromadzenia wiadomości. Jak się zatem okazuje, dzieci poprzez regularne granie mogą w dużym stopniu wyćwiczyć u siebie tego typu zdolności, a to może być im bardzo pomocne w późniejszej nauce. Może więc powinniśmy pozwolić dziecku na granie, mając rzecz jasna sytuację pod pełną kontrolą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:19
Tagi: komputer, dziecko, gra, kontrola