Kultura jest wspaniała!

Firmy oparty za pośrednictwem crowdfundingu - jak to działa?

Crowdfunding cały czas jest zjawiskiem raczej nowym w Polsce. W skali świata zjawił się stosunkowo wcześniej, zdobywając szybko duże powodzenie. Generalnie polega na wspieraniu finansowo różnych przedsięwzięć z wykorzystaniem Internetu.

crowdfunding ikonografika
Napisał: Rocío Lara
Na podstawie: http://www.flickr.com
Internet jest bowiem aktualnie ogromnie popularnym i chętnie wykorzystywanym medium. Internauci stanowią niezwykle dużą liczbę, która jest w stanie zrobić bardzo wiele przy odpowiednim wkładzie własnym. Istota crowdfundingu tkwi w jak najwyższej liczbie ludzi, którzy chcą wesprzeć konkretny cel. Kwoty wpłacane przez internautów są niezwykle zróżnicowane, bywają niskie. Ważne, by na określony cel wpłaty zrobiło jak najwięcej osób. Na stronach crowdfundingowych twórca danego przedsięwzięcia określa czas, w którym odbywa się wspieranie określonej rzeczy. Celem jest zgromadzenie określonej kwoty w wyznaczonym przedziale czasowym.

Pomysły wspierane z użyciem crowdfundingu

Praca zespołowa
Napisał: Steven Vance
Na podstawie: http://www.flickr.com
Finansowanie społecznościowe jest rozwiązaniem pozwalającym na osiągnięcie bardzo zróżnicowanych celów. Na takich witrynach jak indiegogo w Polsce udzielają się różnorodni użytkownicy, część z nich jest na przykład artystami, którzy chcą ukończyć swoje dzieła z wykorzystaniem finansowania internetowego.

Często bywa tak, że tą metodą muzycy planują zgromadzić pieniądze na wydanie debiutanckiej płyty i tylko dzięki tym formom finansowania mogą to osiągnąć. Na portalach tego typu można znaleźć także projekty w kwestii chęci założenia swojego biznesu przez niektórych ludzi. Jest również znaczna część projektów opierających się na wyjazdach zagranicznych, na które zbierane są środki.

Finansowanie społecznościowe w Polsce


Jak już było nadmienione na terenie Polski crowdfunding jest procesem stosunkowo nowym, lecz rozwija się bardzo prężnie. W obrębie kraju bardzo dużej liczbie osób udało się do tej pory osiągnąć powzięte cele i spełnić marzenia dzięki crowdfundingowi. Na polski crowdfunding składa się zestaw witryn internetowych, zarówno o charakterze ogólnym, jak i takich, które są typowo przeznaczone do wybranej dziedziny - crowdfunding w Polsce. Są więc strony dotyczące tylko przedsięwzięć artystycznych, jak również te, które dotyczą działalności charytatywnej. Z najbardziej znanych portali tego typu korzysta wiele tysięcy użytkowników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:41
Tagi: Internet, sieć, portal, polski crowdfunding