Kultura jest wspaniała!

Organizowanie dużych imprez plenerowych to ogromne przedsięwzięcie

Niezależnie od tego czy jest to zwykły koncert, festiwal muzyczny czy mecz, organizacja musi być na najwyższym poziomie. Jakkolwiek brzmi to nierealnie należy pomyśleć o wszystkim, o bezpieczeństwo ludzi, zorganizowanie punktu z jedzeniem, trzeba skoordynować wszelkie służby, a w końcu – już po wydarzeniu – wszystko posprzątać.


impreza
Napisał: FotoPlus Collective
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasy w Polsce ma miejsce duża liczba imprez masowych. Wpływ mają na to na pewno czynniki gospodarcze, jeśli powodzi nam się coraz lepiej to stać nas też na kulturę. Na pewno nie możemy się porównywać dokrajów zachodnich, gdzie na codzienne sprawunki (pożywienie) wydaje się znacznie mniej niż u nas, a w kieszeni pozostaje więcej na zakup płyty, czasopisma, pójście film. Jednak i w Polsce z roku na rok jest coraz lepiej.


Letnie festiwale w Polsce to już norma. Tutaj prawie każdy znajdzie coś dla siebie, odeszły czasy, kiedy Opole i Sopot to były jedyne propozycje a jak ktoś chciał bardziej na przekór oraz niezależnie, to wybierał Woodstock. Dzisiaj mamy festiwale wielkie, jak Opene’er w Gdyni, Orange Festiwal w Warszawie czy bardziej kameralne przeznaczone dla fanów muzyki alternatywnej czy elektronicznej: festiwal Nowa muzyka czy Off festiwal.

Nie zapominajmy, że do tych imprez należy doliczyć największą imprezę piłkarską w historii naszego kraju – Euro 2012. Tak wielkie przedsięwzięcie udało się zorganizować przy dobrej koordynacji i kontroli wszystkich poczynań. Ludzi z całego świata skierowali oczy na Polskę i Ukrainę i co najważniejsze, wszystko świetnie się powiodło.

koncert
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Żebytaka impreza mogła się odbyć trzeba wykonać masę różnych przedsięwzięć. Sprawa nie przedstawia się tak prosto, że stawiamy scenę i zapraszamy zespoły. Samo organizowanie takiego przedsięwzięcia trwa cały rok, jest to czynność bardzo wymagająca, niesamowicie terminowa. Jeśli bowiem czegoś nie dopatrzymy wszystko może się nie udać. Nawet tak błaha sprawa, jak firma sprzątająca. Okazuje się, że brakuje zbieraków do uprzątnięcia placu czy ogólnie zestawów do sprzątania: akcesoriów do sprzątania, środków do czyszcznia, czyścików miedzianych, szmatek, które są potrzebne, i już możemy mieć poważny problem, z którym ciężko będzie się nam uporać. A wszak to tylko maly element tej skomplikowanej układanki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:41
Tagi: muzyka, festiwal, sprzątanie, impreza, układanka