Kultura jest wspaniała!

Muzyka z Islandii jest piękna

Niby często gdzieś przeczytamy, że o gustach muzycznych nie ma większego sensu dyskutować, ponieważ tak czy siak takie dyskusje do niczego dobrego nie mogą prowadzić, to jednakże można generalnie lekko pokusić się o krótką dysputę o gustach. A więc które składanki płyty cd/dvd, które ostatnio zostały opublikowane na rynku fonograficznym są w istocie godne uwagi?


Muzyka
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Najważniejsza myśl: w żadnym przypadku nie można zakładać, że aktualna muzyka jest najzupełniej do kitu! Snobizm, zatem egzaltowanie się wyłącznie wiekowymi piosenkami to coś niefajnego.

Jeśli któregoś z internautów zainteresowały religijne płyty cd/dvd, powinien chociażby doceniać bardziej Arkę Noego. Tak naprawdę to nie jest nowa formacja, ale z wiadomych przyczyn w Arka Noego nie posiada stałego teamu, dzieciaki przychodzą oraz odchodzą, to typowe. Wbrew pozorom w żadnym razie nie należy powiedzieć, iż Arka Noego to nuda, coś dobrego wyłącznie dla miłośników zwyczajnych religijnych piosenek. Nierzadko kościelna muzyka faktycznie nie jest za bardzo emocjonująca, ale na szczęście polska formacja Arka Noego z doskonałym skutkiem pokazuje, że jeżeli kogoś zainteresowała skoczna muzyka o charakterze religijnym, musi zakupić płytę Arki Noego. Szczególnie, że kasa zarabiana z wyprodukowania płyty im się należy! - (oferujemy oferty muzyczne dla każdego: rockowa muzyka na płytach)

Pamiętajmy, iż gdzieś na końcu Starego Kontynentu znajduje się mroźna Islandia: co ciekawe, Polacy są obecnie najliczniejszą grupą imigrantów. Taki Polak, który chciałby z bliska odkryć islandzką duszę niech choćby zwraca swoją uwagę na rock płyty cd/dvd tworzone przez ludzi z Północy. Choć Islandia jest mniejsza, aniżeli przykładowo Szczecin, dałą radę spłodzić Bjork, GusGus, ale również Asgeira - bardzo młodego faceta, którego pewnie czeka wielka kariera. Już w tym momencie jest na obszarze Islandii jednym z najpopularniejszych piosenkarzy.

Trzeba przyznać, że jego koncert w naszym kraju, a konkretniej w stołecznym klubie Basen był bez wątpienia niezwykłym, olśniewającym wydarzeniem muzycznym. I miejmy nadzieję, iż za pewien czas Asgeir znowu nas odwiedzi. A więc jeżeli kogoś na teraz mało zainteresowały reggae albo soul i r&b płyty cd/dvd, niech spróbuje sięgnąć po muzykę rodem z Islandii. Islandia jest małym, ale mimo wszystko wielkim krajem - (newsy muzyczne, które możesz online: składanki na cd).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:31
Tagi: muzyka, CD, płyty, Islandia, Arka Noego