Kultura jest wspaniała!

Jak najskuteczniej zainteresować nasze malucha w domu?

„Choć mniej trudzą się i mniej brudzą, ale strasznie nudzą się w deszcz” – słowa piosenki śpiewanej kiedyś przez Barbarę Krafftównę w kultowym kabarecie, podśpiewuje czasem z całą pewnością każdy rodzic. Kiedy deszcz i słota za oknem, a aura nie namawia do zabaw na świeżym powietrzu, należy zorganizować pociechom inspirującą zabawę w domu.
dziecko
Napisał: Travis Swan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jesień zapewnia nam szerokie pole do popisu jeśli chodzi o fantazję. Przyniesione z podwórka korale jarzębiny, kasztany czy inne „skarby”, szybko zamieniają się w jesienne ludki. Dużo radości przysporzy również pociechom robienie własnych albumów z ciekawymi zdjęciami. Dzięki metodzie scrapbookingu - ponieważ o nim mowa – nasze kolekcje będą przypominały małe dzieła sztuki.
Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to też technika zdobienia - nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego życia, za pomocą scrapbookingu możemy też stworzyć niezobowiązujące upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, papiery do pakowania prezentów a także ozdoby na wiele okazji. Cóż przyniesie dziadkowi więcej szczęścia niż samodzielnie stworzony przez dziecko album ze zdjęciami? Najlepsze sposoby na nudę: konkursy plastyczne dla dzieci.
Planując dzieciom jesienny czas wolny, warto zapewnić im rozrywkę z elementami edukacyjnymi. Nauka którą poznajemy w kreatywny sposób jest łatwiejsza do zapamiętania . Inspiracji dla ciekawych zabaw przy komputerze można szukać w sieci. Portale dla dzieci przedstawiają masę „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i wyobraźnię. Istnieją rodzice, którzy narzekają, że ich dzieci spędzają długie godziny na bezsensownym marnowaniu czasu przed ekranem monitora.
zabawki
Napisał: kathryn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak korzystanie z gier z umiarem i rozwagą, nie nie jest w stanie nikomu zaszkodzić. Istnieją gry pozwalające na rozwijanie wyobraźni, strategicznego myślenia czy umiejętności planowania. Stworzona dla małych podróżników, kierowców czy budowniczych. Na portalach dostępne są również zabawy edukacyjne umacniające znajomość języków obcych. Nauka przez zabawę? Oczywiście!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:42
Tagi: odpoczynek, czas wolny, tworzenie, robienie