Kultura jest wspaniała!

Jakie bajki powinno zobaczyć każde dziecko?

Aktualnie dzieci mają niemały wybór wśród różnych filmów. Należy jednak pomyśleć o tym, które z nich mogą być naprawdę korzystne dla rozwoju naszych podopiecznych. W kinie możemy odnaleźć różnorakie propozycje dla dzieci w różnym wieku. Czy jednak wszystkie filmy dla dzieci naprawdę mogą korzystnie wpływać na młode umysły?
filmy
Napisał: FUNDACJA "FILMOWA WARSZAWA"
Na podstawie: FUNDACJA "FILMOWA WARSZAWA"
Zanim więc kolejnym razem wybierzemy się do kina razem z dzieckiem, warto jest nieco zastanowić się, czy wybrany film wpłynie korzystnie na rozwój naszego dziecka, czy poruszy pewne emocje, będzie doskonałym sposobem na rozrywkę, a może spełni wszystkie opisane funkcje? Rzecz jasna filmy dvd dla dzieci wybierane są pod jednak innym kontem niż w sytuacji dorosłych - wybierz film 3d na tej stronie. W tej sytuacji warto zwracać uwagę na wiek dziecka. Małe dzieci z pewnością będą wybierać kreskówki. Niezbyt skomplikowane, gdzie przeważają wątki rozrywkowe, zabawne gafy i angażujące treści.W przypadku trochę starszych dzieci, w grę wchodzą już nie tylko typowe animacje. Współcześnie coraz częściej promowane są filmy w 3D familijne, co oznacza, że można je oglądać z całą rodziną, bowiem znajdują się w nich sceny ciekawe dla osób w różnym wieku. Jednym z takich filmów jest . Tutaj zabawa jest gwarantowana i dla starszych i dla dzieciaków. Rodzinne seanse w kinie mogą być doskonałą
filmy
Napisał: Tony Alter
Na podstawie: http://www.flickr.com
zabawą rodzinną, warto zatem od czasu do czasu wspólnie spędzić nieco czasu na oglądaniu ciekawych filmów, jakie zaciekawią zarówno dzieci, jak i ich rodziców.


Oglądając filmy z dziećmi możemy sami wpływać na specyfikę wybieranych treści filmowych. Dodatkowo możemy na bieżąco komentować pozytywne wzorce w filmach, a równocześnie starać się nakłaniać dzieci do własnej przemyśleń na różne tematy. Nie wszystko bowiem zawsze jest jednoznaczne. W rzeczywiście dobrych filmach można odnaleźć mnóstwo różnorodnych wzorców zachowań, jakie powinny stanowić przykład dla naszych dzieciaków.

W sytuacji mniejszych dzieci zapewne najlepszym rozwiązaniem okażą się kreskówki. Nie znaczy to jednak, iż w kreskówkach nie ma wcale pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, różnego rodzaju edukacyjne filmy animowane mogą gwarantować nie tylko dużo radości, ale dodatkowo sporo nauczyć dzieci.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:15
Tagi: dziecko, film, animacja, kreskówka