Kultura jest wspaniała!

Jeśli hobby przemienia się w pracę zawodową, to wtedy poza większymi kosztami możemy spodziewać się przychodów

Każde hobby kosztuje, jedno więcej, inne mniej. Jeżeli zaś nasza dziedzina zainteresowań przemienia się w pracę zawodową, to w takim wypadku poza dużymi kosztami możemy spodziewać się przychodów. Niestety rozwój ma swoją cenę, jeśli się rozwijamy w danej dziedzinie to powinniśmy inwestować w naszą zawodową pasję, do momentu gdy osiągniemy pełnię umiejętności, w tym co nas interesuje. Mimo wszystko, jeżeli dojdziemy do celu który sobie upatrzyliśmy wydatki niestety się nie skończą. Rozwój to nieustanny proces podnoszenia swoich kwalifikacji. Również pisarz płaci spore koszty swojego rozwoju, choć wielu w to nie jest w stanie uwierzyć.
sprzęt studyjny
Napisał: Audio Mix House
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pisarz to ma super, wielutak myśli, nie dość, że pracuje w domu to również może tworzyć, gdzie mu się podoba. Może udać się nad morze, opłacić chatkę nad samym brzegiem i tworzyć. Może również schować się w górach i tam łapać wenę. Nie myślą natomiast ci, co tak uważają o tym, iż taka sposób życia przecież kosztuje. Mało który twórca może sobie pozwolić na takie życie. Tylko nieliczni, szczególnie w naszym kraju. Reszta nie ma tak kolorowo, czekają dopiero na swój czas, lecz do tego momentu zarabiają jak inni – ciężką pracą.
Jasne, ktoś pomyśli, jeśli nie ma tak dobrze to i tak ma lepiej niż inni pasjonaci: muzycy lub fotografowie. Nie musi raczej kupować kosztownego sprzętu studyjnego typu blendy (np. www.ceneo.pl/Sprzet_studyjny;017Blendy_P1-1197772.htm), gitary oraz miksery. Nie jest zmuszony, by zainwestować w taki rodzaj sprzętu studyjnego jak ekran. Podobnie nie jest zmuszony tak jak
studio
Napisał: Chris Marchant
Na podstawie: http://www.flickr.com
zawodowy fotograf wkładać swój oszczędności w sprzęt studyjny jak blend, wolny jest także od kupna sprzętu studyjnego typu ekran sprzęt studyjny, nie wpakowuje kapitału w najnowsze lampy czy w najwyższej klasy obiektywy. Pisarzowi kiedyś wystarczała maszyna do pisania lub czysty zeszyt. Teraz posiada komputer.

Tego typu przekonanie jest mylne, bo pisarz, podobnie jak inni profesjonaliści lokują pieniądze w siebie cały czas. Wszak taki człowiek musi dużo czytać, ciągle czytać, a książki kosztują. Powinien chodzić na szkolenia, dokształcać się, łapać znajomości z ludźmi z branży, uczęszczać na prelekcje, które często nie są darmowe. Musi jednakowoż łapać natchnienie, zmieniać otoczenie, chodzić do teatru i do kina. To sporo kosztuje. Zgadza się, że nie potrzebuje kosztownego sprzętu jedynie do pisania. Starczy kartka papieru i długopis. Jednak, by zapełnić mózg pomysłami jest zmuszony wcześniej zainwestować w samorozwój.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:46
Tagi: góry, kino, praca, koszt