Kultura jest wspaniała!

Książki do słuchania- saga Wiedźmin

Aktualnie książki możemy nabyć już nie tylko w zwykłej formie, ale również utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych z pewnością wciąż jest to swego rodzaju dziwactwo, jednak wieku konsumentów docenia książki zapisane cyfrowo.


audiobook Wiedźmin
Napisał: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rosnącym zainteresowaniem cieszą się audiobooki. Nieliczni wiedzą, że książka mówiona ma swoją tradycję. W naszym kraju już w latach 30. firma płytowa Orpheon nagrała bajki Adama Mickiewicza, które czytał aktor i malarz Mariusz Maszyński. W dystrybucji pojawiły się też popularne bajki i baśnie dla dzieci.

Naturalnie z upływem czasu zmieniły się nośniki, na których nagrywa się audiobooki, jednak rodzice wciąż często kupują dla dzieci tego typu nagrania. Przede wszystkim jest to użyteczny prezent, który rozwija wyobraźnię malucha, jeszcze zanim nauczy się czytać w szkole. Po drugie jeśli po pracy jesteśmy zbyt wycieńczeni, by samemu przeczytać dziecku książeczkę do snu, wtedy możemy włączyć audiobook.

Pożyteczne audiobooki to również te do nauki języka. Dzięki nim możemy uczyć się w każdej wolnej chwili, na przykład na spacerze. Trzeba mieć świadomość, że swoje zadanie spełnią nie tylko standardowe kursy w formie cyfrowej, ale również dobra literatura anglojęzyczna. Tym sposobem możemy skuteczniej uczyć się konkretnego języka.

Audiobook to również pomocne rozwiązanie dla osób niewidomych. Obecnie nie wszystkie interesujące pozycje wydawnicze są transponowane systemem Braille’a, jednakże nierzadko można je nabyć w księgarni w formie audiobooka właśnie. Na dzień dzisiejszy modne pozycje bardzo szybko są nagrywane cyfrowo. Dla wydawców na pewno jest to również kolejna forma dystrybucji popularnego hitu. Niektóre audiobooki to produkcje z prawdziwego zdarzenia, na które z wytrwale czekają miłośnicy wybranej pozycji. Naturalnie prym wiedzie aktualnie fantastyka. Wiedźmin audiobook sprzedaje się świetnie. Pamiętajmy jednak, że Andrzej Sapkowski jest autorem nie tylko sagi o Wiedźminie, ale również tzw. trylogii husyckiej. Amatorów jego książek ucieszy zapewne fakt, że pod hasłem audio booki Sapkowskiego (twórcy wiedźmina) znajdą w księgarniach więcej niż jedną pozycję. Także następne tomy sagi o Wiedźminie czekają już w kolejce do nagrania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:41
Tagi: książki, płyty, Wiedźmin, Audiobooki, Andrzej Sapkowski, fantasy, fantastyka, Sapkowski, słuchowiska, cyfrowo