Kultura jest wspaniała!

Który czytnik e-booków kupić – porównanie cen i modeli Klindle

Parę lat temu przez czytelniczy rynek przetoczyła się prawdziwa rewolucja, jaka całkowicie zmieniła podejście do czytania wielu milionów ludzi. Przyczyną tej rewolucji zostały czytniki e book, jakie jakiś czas temu nieśmiało pojawiły się na sklepowych półkach, by niewiele czasu później zostać jednym z najchętniej kupowanych gadżetów elektronicznych na całym świecie. Takie czytniki różnią się nieco od swych kuzynów, to znaczy smartfonów oraz tabletów
.

Szybsze i bardziej mobilne notebooki Sony VAIO
Napisał: Sony
Na podstawie: Sony
Przede wszystkich ich podstawowym zadaniem jest należyta prezentacja wyświetlanych książek. Wprawdzie smartfony także posiadają programy, które to potrafią, ale jest jeszcze kilka ważnych spraw, dzięki którym czytniki zyskały tak dużo popularności. Każdy, kto lubi czytać, doskonale wie, jak dużo przyjemności daje przewijanie szeleszczących kartek.

Na czytnikach nie osiągnie się tego, lecz za to projektantom udało się zaprojektowanie takiego ekranu, który bardzo wiernie naśladuje wygląd prawdziwej kartki papieru. Lecz największą chyba zaletą czytników książek jest ich przenośność, przez to że książki są zapisane w formie elektronicznej, to w niedużym sprzęcie można nosić cały księgozbiór, którego ktoś będzie potrzebował.

Najbardziej popularnym producentem czytników od wielu lat stał się amazon, i raczej wszystko wskazuje na to że długi czas się to nie zmieni. Produkty tej firmy są po prostu najlepsze, o czym mogą świadczyć dziesiątki milionów wyprodukowanych egzemplarzy. Czy będzie to jeden z prostszych modeli, takich jak czytniki e book (produkty z najwyższej półki: ), czy ktoś zdecyduje się na zaawansowaną wersję z większą rozdzielczością, czyli amazon kindle paperwhite bez reklam, to w każdym przypadku dostanie najwyższą jakość widzenia, szybkość pracy i przede wszystkim dużą niezawodność.

No i nie można zapominać o estetyce, gdyż
jest zwyczajnie elegancki i ładny. Najbardziej popularne wersje czytników posiadają przekątną 6 cali, jest to idealny kompromis pomiędzy wyraźnym, dobrym ekranem i wygodą noszenia, ich dużym plusem jest również czas działania na bateriach, jaki jest znacznie dłuższy niż przy smartfonach i tabletach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:39
Tagi: tablet, smartfon, Amazon, czytniki e book, kindle