Kultura jest wspaniała!

Wybieramy oświetlenie i filtr do akwarium

Panorama pływających rybek pośród intensywnej zieleni głęboko odpręża i skutecznie odwraca uwagę od ekranu. Akwarium jest też wyjątkową dumą pokoju. Trzeba więc pomyśleć o jego zakupie.

akwarystyka.sklep
Akwarium dorosłych ukoi i wyciszy po trudnym dniu, a dzieciom sprawi sporą frajdę. Urządzanie akwarium od podstaw, chociaż bywa niesłychanie przyjemnym zajęciem, to jednak wymaga przestrzegania pewnych zasad.Założenie akwarium nie jest takie ciężkie. Dla początkujących najlepsze będzie słodkowodne i towarzyskie. Nie obowiązują w nim takie twarde zasady obsady gatunkowej roślin i rybek jak w akwariach środowiskowych. Pielęgnowanie tego typu akwarium z pewnością będzie mniej praco i czasochłonna. Hodowanie rybek w domowych warunkach nie jest zajęciem uciążliwym ale bardzo zajmującym.

Rybki karmi się co drugi dzień, a kiedy wybieramy się na urlop o opiekowanie się nimi możemy przecież udać się z prośbą do zaprzyjaźnionego krewnego. Debiutantom poleca się akwaria o pojemności minimum 60 l (im mniejsze, tym trudniej podtrzymać w nim balans biologiczny). Najbardziej jako akwarium słodkowodne wypada stu litrowe, gdyż jest możliwość w nim trzymać większą ilość gatunków roślinek i rybek. Zbiornik powinien posiadać pokrywkę lub być nakryty szkłem, to zapobiega m.in. wyparowaniu wody. Konieczne będzie też założenie oświetlenie, filtra, grzałki z termostatem. Elementy można nabyć osobno albo uzupełnić gotowy komplet – zbiornik z przykrywką (pod nią znajduje się światło). Akwarium, zwłaszcza większe, musi być ustawione na specjalnie do tego wyznaczonej komodzie lub półce. Tu zmieszczą się konieczne akcesoria.

akwarium z rybkami
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Punktem kluczowym dla życia biologicznego w akwarium jest oświetlenie (znajdziesz tutaj), które powinno mieć należytą wielkość i temperaturę. Oświetlenie to ważny detal wyposażenia technicznego akwarium, wart przed kupnem wcześniejszego zaplanowania i rozważenia. Ogromnie istotną sprawą musi być rodzaj filtra (polecane filtry do akwarium na: http://www.akwarystyka.sklep.pl/Filtry__25_23 ). Od filtra zależy czy ciekawa aranżacja akwarium będzie w bardzo dobrej kondycji. Decydując się na jakiekolwiek zwierzątko, należy mu dać należyte warunki życia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:48
Tagi: oświetlenie, rybki, filtry, akwarium