Kultura jest wspaniała!

Oprawa muzyczna na weselu: DJ czy raczej zespół "na żywo"

Wiele młodych par, które są w trakcie organizowania wesela, zastanawia się, czy wybrać zespół muzyczny grający na żywo, czy też lepiej zdecydować się na dj'a. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Powinniśmy więc przekonać się jakie!
Dj na wesele niezaprzeczalnie może zagwarantować nam zdecydowanie bardziej urozmaicony repertuar. Praktycznie każdy utwór, który sobie wybierzemy, może być zagrany przez dj'a. Dodatkowo w trakcie imprezy goście sami mogą sugerować ulubione utwory, do których chcieliby tańczyć. Jeśli zatem myślimy o nieograniczonym i różnorakim repertuarze, dj na wesele jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem (www).

Niewątpliwie dla wielu osób ważne są też ceny. W sytuacji dj'a zapłacimy o wiele mniej za całą imprezę. Najczęściej dj'em jest jedna osoba, która w praktyce nie gra na żadnym instrumencie, ani też nie śpiewa, w związku z tym nawet bardzo popularny dj powinien nas kosztować znacznie mniej niż średniej jakości grupa muzyczna.

przed ślubem
Napisał: Naijamayor
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sporo ludzi przygotowujących wesela, Brzeg nie może wyobrazić sobie swojego przyjęcia bez muzyki na żywo. Niewątpliwie muzyka grana przez profesjonalny zespół muzyczny ma swój własny, unikalny klimat i trudno się z tym spierać. Zespół muzyczny niezaprzeczalnie zadowoli starsze osoby, które są przyzwyczajone do tego rodzaju muzyki podczas przyjęcia. Dla nich udane wesele jest tylko wówczas, kiedy gra grupa na żywo. W pewnym stopniu jest to prawda, bowiem niektóry rodzaj muzyki, przede wszystkim muzyka biesiadna, brzmi znacznie lepiej, kiedy jest wykonywana na żywo.

Trzeba jednak pamiętać, iż cena wynajęcia grupy muzycznej będzie znacznie wyższa niż gaża dj'a. Zwykle kapela weselna to minimalnie 3 osoby, z których każda z nich będzie pobierać własne wynagrodzenie. Koszty mogą więc być duże, najczęściej wahają się od 1500 do 5000 złotych. Należy pamiętać jednak, że zespół z górnej półki może kosztować zdecydowanie więcej. W tej sytuacji należy mieć na uwadze również fakt, iż najlepsze grupy muzyczne powinny zostać zarezerwowane o wiele wcześniej, niekiedy nawet rok czy dwa lata przed weselem.

Jak się zatem okazuje, wybór pomiędzy grupą muzyczną a dj'em jest dość trudny, a równocześnie w dużej mierze zależy od naszych preferencji muzycznych.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:48
Tagi: wesele, DJ, imprezy