Kultura jest wspaniała!

Muzyka rodem z Islandii to coś niesamowitego!

W tym tekście głównie o muzyce islandzkiej. Bo choć statystyczny Polak głównie słucha typowo amerykańskich i polskich utworów, to jednak na szczęście nie można rzec, że dużo bardziej egzotyczni twórcy są w kraju nad Wisłą całkowicie ignorowani, niesłuchani.

Napisał: RossinaBossioB
Co prawda muzyka etniczna płyty cd/dvd jest bądź co bądź niezbyt znana, lecz na szczęście wcale nie jest aż tak kiepsko. Bardzo cieszy, iż w choćby wrześniu w naszym kraju zagra Gus Gus - a więc genialny zespół ze stolicy Islandii. W ogóle to jest tak, że Reykjavik cechuje się rewelacyjnym życiem nocnym, islandzkie bary posiadają niesamowity klimat.

Mocno cieszy także to, że zespół Gus Gus nie będzie występował wyłącznie w Warszawie, ale również we Wrocławiu czy Poznaniu. W zasadzie tych miejsc będzie większa liczba, a więc islandzka muzyka elektroniczna płyty cd/dvd jest względnie popularna, przynajmniej wśród tej trochę bardziej wyrobionej publice (słuchaj przebojów muzycznych kiedy i gdzie tylko chcesz: płyty z muzyką etniczną). Bardzo duże wyrazy podziękowania dla Bjork, zapewne zdecydowana większość może trochę ponadstandardowych miłośników grania kojarzy tę islandzką gwiazdę. Wzbudzała ona zawsze niemałe kontrowersje, choć oczywiście to nie były zwykłe kontrowersje, coś taniego, na siłę. To właśnie dzięki Bjork mroźna Islandia zdołała uzyskać estymę, szacunek wśród dziesiątek milionów osób na całym świecie.

Powiedzmy stworzona przez nią muzyka filmowa płyty cd/dvd jest niemal dziełem sztuki. Dużo osób i tak nie akceptuje stylu Bjork - no i dobrze, w końcu kto rzekł, iż zawsze nawet ktoś najwybitniejszy nie musi być z automatu uwielbiany przez każdego. Pewnie Bjork to nawet odpowiada...Na koniec należy jeszcze nieco napisać o zapewne mało komu znajomemu piosenkarzowi... Mowa o Asgeirze - człowiek ma tylko 22 lata, ale jego niesamowity styl powoduje, że w zupełności jakoś nie widać braku znacznego doświadczenia. A zresztą w sumie jego wiek jest wielką zasługą! Zatem jeśli jakiegoś z melomanów bardzo zainteresowała klimatyczna, odmienna, niż wszystkie inne muzyka, niech najzwyczajniej sięgnie po muzykę z Islandii. Bo nawet islandzka muzyka dziecięca płyty cd/dvd jest czymś niesamowitym, godnym polecenia (uzupełnij domową płytotekę w nowości: muzyka dziecięca na płytach).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:39
Tagi: muzyka, CD, DVD, zespoły, płyty, muzyka filmowa