Kultura jest wspaniała!

Najbardziej popularne instrumenty muzyczne?

Muzyka od dawna towarzyszy ludziom w ich codzienności, była formą komunikowania się, ale również pokazywaniem emocji i uczuć. Przez dziesięciolecia ludzie nauczyli się projektować coraz to doskonalsze instrumenty, a także opracowali zasady komponowania muzycznych utworów.


Organy kościelne, klasyczne
Napisał: John Fitzpatrick
Na podstawie: http://www.flickr.com
W poprzednich wiekach tworzyło wielu wspaniałych muzyków, których dzieła po dziś dzień są niedoścignionym wzorem harmonii i muzycznego piękna. Dla każdej młodej osoby, jaka chciała istnieć w lokalnym towarzystwie umiejętność grania na jakimś instrumencie była podstawową rzeczą, o jaką musieli się postarać rodzice.

Do najpopularniejszych należały instrumenty klawiszowe. W bogatych domach królowały fortepiany, a jeżeli ktoś posiadał mniejsze możliwości finansowe, to pianina. Te instrumenty do dnia dzisiejszego spotkać można w niejednym miejscu, w porównaniu z fortepianami nie zajmują dużo miejsca, więc idealnie nadają się do najróżniejszych domów kultury, szkolnych świetlic czy na przykład szkół muzycznych.

Następnym popularnym instrumentem klawiszowym, zamontowanym z kolei w prawie każdym kościele, są dobre organy elektroniczne. Organy są w zasadzie nie do przeniesienia. Wykonuje się je do konkretnego kościoła, uwzględniając takie parametry jak poziom akustyki wnętrza czy jego kształt. W dalszej kolejności doświadczona firma zajmująca się budowaniem tego typu instrumentów wykonuje odpowiednie piszczałki i układ sterujący nimi, a następnie instaluje wszystko. Cały przebieg wykonania klasycznych organów trwać może czasami kilka lat, lecz przez to dostaje się instrument o niepowtarzalnym brzmieniu. Jedyną wadą tego typu instrumentu jest cena, niestety wykonanie go sporo kosztuje i coraz większą ilość kościołów na niego po prostu nie stać. Jednak ostatni czas to ogromny wzrost powszechności sprzętów elektronicznych, który dotknął także muzykę. Jeżeli któryś z proboszczów będzie chciał sporo oszczędzić, to może się zdecydować na organy elektroniczne, które będą dużo tańsze niż sprzęt oryginalny, a w świetlicach oraz szkołach często pojawiają się pianina elektroniczne, niedrogie i dające więcej możliwości niż instrumenty klasyczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:31
Tagi: muzyka, instrumenty, kultura, pianina, fortepiany