Kultura jest wspaniała!

Nie ma czasu na czas

Czas gna coraz szybciej, już utrudnia rozeznanie, a co dopiero okiełznanie go, aby choć na jakiś czas zatrzymać. Takie marzenia plątają nam się w głowie, gdy czujemy się dobrze, kiedy życzymy sobie, aby przyjemny stan nigdy się nie skończył. Z drugiej natomiast strony, czas się wlecze, mógłby już dać spokój i trochę podkręcić tempo. Tak myslimy, w momencie gdy jest nam źle, gdy czas nie chce się skończyć, kiedy bezczynność oraz stres odbijają piętno na naszym organizmie. To wszystkonieprzejednany czas… Nie ma na niego mocnych.


zegarek bisset
Napisał: Luke Ma
Na podstawie: http://www.flickr.com
Istnieją plemiona, dzikie ludy, gdzie nie wiedzą, czym jest zegarek. Czas wyznacza im górowanie słońca, ogólnie usytuowanie słońca na niebie. Oni ludzie mają swoje codzienne czynnośći, ale nie czują się skonfliktowani ze sobą, niemają sobie za złe,że gdzieś się spóźnili, nie muszą pędzić na spotkania, trzymać się sztywno znikającym sekund i minut? Jeśli da się oszukać czas, jeżeli można mieć na niego jakikolwiek wpływ, to jest chyba świetny sposób: wyrzucić zegarek za okno!

Tak, łatwo powiedzieć. Dla przytłaczającej większości ludzi taka myśl to jedynie dobra bajeczka dla dzieci. Możemy sobie tak pofantazjować, jednak zaraz spoglądamy na nasz śliczny zegarek casio, bo wiemy, że o piętnastej mamy ważne spotkanie, o piętnastej następne, a o dziewiętnastej wizytę w przychodni. Wszystko doskonale zaplanowane, mechanizmy mierzące czas zawładnęły naszym życiem (klik).

Napisał: www.zibi.pl
Może nam się wydawać, że to my kierujemy swoim życiem, mamy na niego wielki wpływ. I rzeczywiście, na ważne rzeczy, takie jak wybór partnera czy miejsca zamieszkania mamy jakieś możliwości, ale nie możemy, jak śpiewała znana piosenkarka „wskazówki ująć w dłoń i cała wstecz”, ponieważ równa się to zatrzymaniu naszej planety w swoim obrocie lub spowodowanie opadów śniegu w pełni lata…


Pozostaje się pogodzić, że takie są realia. najlepszym pomysłem będzie dostroić jakąś część czasu dla indywidualnych potrzeb. Wygospodarować choćby pół godziny każdego dnia bez zegarka, zamienić taką chwilę na „bezczasowy” czas, bez zarkania na zegarek, bez mechanizmu, który porządkuje nam życie. Poczujemy się wtedy troszkę, jak ludzie, którzy mieszkają gdzieś bardzo daleko, którzy nie znają takiego urządzenia jak zegarek. I z pewnością mają mniej stresów niż my - zobacz paski do zegarków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:25
Tagi: zegary, zegarek, czas, minuty, sekundy