Kultura jest wspaniała!

Gry na komputer

Ludzie grali w gry od zarania dziejów. Jest to sposób na relaks, a często współzawodnictwo. Jedną z pierwszych gier znanych ludzkości są szachy. Pierwsze zapisy o tejże rozrywce datowane są na czwarty wiek z Persji, dokąd to szachy przybyły z Indii. Gramy również w inne gry, dla przykładu wspomnę tylko domino, gry karciane, lub też piłkę nożną.


gra
Napisał: ビッグアップジャパン
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gry zmieniły się wraz z odkryciem komputera PC. Ogólnie o konsolach można mówić właśnie, iż są takimi komputerami przeznaczonymi do grania w rozmaite gry, dla rozrywki. Pierwsze gry video wyprodukowano już w 1972 r.. Gra w nich zainstalowana, polegała na przemieszczaniu kropki na ekranie telewizora za pomocą dwóch linii. Minęło 42 lata, zmieniły się komputery i zmieniły konsole.


Ogólnie o współczesnych konsolach można powiedzieć, że są ośrodkami rozrywki - najnowsze modele konsoli. Gry, które są w nich zamontowane, oferują zabawę każdemu, począwszy od wielbicieli sportu, po fanów literatury Fantazy. Tak więc, mamy możliwość kierować drużyny piłkarskie i to najlepsze na świecie, można również tańcować czy walczyć jako żołnierz sił specjalnych. Unowocześnił się również sposób kontrolowania grą. Tradycyjne joysticki zastąpiono
konsola
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
gamepadem. Oczywiście produkuje się wiele rodzajów tychże urządzeń. Większości tych urządzeń nie da się unowocześnić, tak więc każda nowa wersja oprogramowania oznacza nowy produkt. W Europie wielkość rynku gier na konsole wynosi czterdziestu miliardów Euro w bieżącym roku, co równa się 170,4 mld PLN.

Rynek ten bardzo szybko rośnie. Prognozuje się, iż w następnym roku wzrośnie aż o 40 procent, czyli przekroczy 60 mld Euro. Rozszerzył się też krąg graczy. Co zadziwiające, duża część z nich to dojrzali ludzie, kobiety po trzydziestce i panowie w wieku ok. 40 lat. W Rzeczypospolitej rynek ten ma wartość ok. 320 mln. Euro. Aktualnie modne są konsole firmy Microsoft, które reagują na ruch. Podczas gry konsola może zrobić graczom zdjęcia z których można potem się pośmiać, może uczyć nas tańczyć, pomaga ćwiczyć. Jest możliwość bawić się w towarzystwie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:51
Tagi: komputer, gra, konsola, oferta, rynek, wzrost