Kultura jest wspaniała!

Pierwsze gry komputerowe nie były wyrafinowane, ale wynikało to z dużego ograniczenia sprzętowego

Komputery od długiego czasu obecne są w naszym życiu, obecnie w większości mieszkań, domów i biur znaleźć można czy to większy komputer stacjonarny, czy też mały, zgrabny laptop. Wielu ludzi stosuje komputery do pracy zawodowej, lecz równie dużo, jeśli nie więcej na komputerowym sprzęcie lubi sobie od czasu do czasu pograć. Najstarsze gry komputerowe nie były wyrafinowane, lecz wynikało to z dużego ograniczenia sprzętowego.
gry
Napisał: Airwolfhound - Over 1 million views, thanks :-)
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pamięci było bardzo mało, układy procesorów szybkie nie były, jak na obecne warunki, a o monitorze kolorowym nikt nawet nie słyszał. Jednak mimo że sprzęt był jaki był, to i tak owych czasach powstało mnóstwo niezapomnianych produkcji, których największą zaletą była bardzo duża grywalność. Jak wiedzą chyba wszyscy, minione kilka lat to ogromny wzrost technologii komputerowych. Sprzęt ogromnie przyspieszył, układy pamięci bardzo potaniały i to wszystko przyczyniło się do ogromnego zainteresowania komputerami. Wraz ze dużą ilością zmian w sprzęcie mocno się zmieniły gry pc, powiedzieć wręcz można, że to gracze w dużym stopniu przyczynili się do rozwoju sprzętu komputerowego.
Każdy chyba, kto posiada komputer co jakiś czas lubi sobie pograć w jakieś gry.
komputer
Napisał: Victor van Werkhooven
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do niedawna dużą popularnością się cieszyły gry przygodowe, w których grający wybranym bohaterem przeżywał kolejne przygody, rozwiązywał wiele zagadek i zdobywał doświadczenie. Oferowane one były w pudełkowych wersjach i najczęściej grać w nie można było tylko samemu. Rozpowszechnienie internetu zmieniło także rynek komputerowych gier.

Rzecz jasna gry na stacjonarne komputery czy też gry playstation 3 (porównaj ciekawe gry na playstation) nadal są często wybierane przez graczy i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, lecz rosnąca ilość grających sięgać zaczyna po gry w sieci internetowej. Często są one darmowe, chociaż i tak aby coś można było w nich zdobyć, to trzeba zakupić jakąś broń lub wyposażenie, a poza tym zagrać w nie można z innymi graczami. Zwłaszcza dużą popularność w ostatnim czasie zdobywają gry minecraft - , stwierdzić wręcz można że gra ta stała się fenomenem sieci internetowej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:29
Tagi: komputer, Internet, procesor, technologia, gra