Kultura jest wspaniała!

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka.Naturalnie nikt, kto posiada psa lub chciałby go mieć, nie zaprzeczy tego stwierdzenia.

Jednakże rasowy pies może być też niezłą inwestycją. Chociaż utrzymanie rasowego czworonoga wiąże się ze znacznie większą odpowiedzialnością niż wychowanie kundelka ze schroniska. Jednak hodowcy nie narzekają. Oprócz pozytywnych doświadczeń, jak duma z championa, można też nieźle zarobić.
Na czym polega zawodowa hodowla?
zoologiczny.sklep.pl
Napisał: Lorenzo Antares Tonacci
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najpierw musimy znaleźć odpowiednią rasę psa. Niekiedy przyszli właściciele nie liczą się z kosztami i nabywają najdroższe psy, żeby później móc mieć opłacalną hodowlę - Psy lubią karmę Arion. Trzeba jednak pamiętać, że aby posiadać kilka zwierząt niezbędne są odpowiednie warunki. Jeżeli mieszkamy w niedużym domu, lepiej nie rozważajmy zakupu dużego psa.



Miejmy na uwadze, że duże psy, aby były radosne muszą się porządnie wybiegać – minimum trzy godziny dziennie. Rozważmy tę sprawę , jeśli mieszkamy w centrum miasta. Naturalnie niewielki ani brak terenów zielonych nie dyskwalifikuje nikogo, jako przyszłego. Niektóre psy nie maja skomplikowanych wymagań, jeśli chodzi o powierzchnię do biegania. Na przykład popularna rasa Yorkshire Terrier, to świetne rozwiązanie dla typowego mieszczucha, bo nawet parka jest niewielkim problemem dla właściciela. Yorki nie potrzebują też długich, intensywnych spacerów.
Tymczasem hodowla dużego psa, jak na przykład rasy Mastif Tybetański, wymaga już wielokrotnie więcej doświadczenia. Ostatnio jest to pożądana rasa,gównie ze względu na to, że rodowodowe szczeniaki osiągają bardzo wysokie ceny, nawet do 5 tys. zł. Z pewnością można też nabyć pieska za znacznie mniejszą sumę, wiele zależy od linii rodowodowej psa.
W kraju funkcjonuje kilka hodowli tej sympatycznej rasy psów. Można wpisać w przeglądarkę hasło: mastif tybetański hodowla i na pewno już na pierwszej stronie odnajdziemy popularnych w regionie hodowców. Jeżeli poważnie myślimy o założeniu hodowli, nie powinniśmy oszczędzać przy kupnie. Warto również zasięgnąć informacji o wybranej hodowli, gdyż często zdarza się, że hodowcy są nieuczciwi(witaminy dla psa są mu niezbędne).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:38
Tagi: psy, mastif tybetański, Yorkshire Terrier