Kultura jest wspaniała!

Próbujmy odkrywać nową muzykę, inne gatunki

Czy funkcjonowanie bez ulubionych piosenek jest w ogóle czymś możliwym? W sumie tak - w końcu muzyka to nie woda, jakoś tam da radę żyć bez choćby codziennego przesłuchiwania ulubionej reggae płyty cd/dvd, itp. Jednak byłoby idealnie gdybyśmy w żadnym przypadku nie musieli niejako zrezygnować z muzyki.


hip-hop
Napisał: Circuito Fora do Eixo
Na podstawie: http://www.flickr.com
W zasadzie muzyka sprawia, iż nasze życie jest fajniejsze, najzwyczajniej nie jest tak, że czujemy swoistą pustkę w sercu. No wiadomo: znakomita muzyka jest w stanie znacznie polepszyć nam dzień, w takim razie można powiedzieć, iż odsłuchiwanie muzy jest w naszym przypadku niezbędne do prawidłowego życia, to akurat jasne.

Byłoby doskonale, gdyby powiedzmy rap i hip-hop płyty cd/dvd były w Polsce trochę mniej wygórowanym kosztem, lecz tak naprawdę trudno naciskać na przedsiębiorstwa, które zajmują się produkowaniem piosenek, płyt. Tego typu firmy są administrowane przez mądrych ludzi, którzy zdają sobie sprawę jak zapewnić każdemu akcjonariuszowi większe zyski. Chociaż oczywiście istnieją fajne możliwości, dzięki to którym najzwyczajniej będziemy mieli nielimitowany dostęp do muzyki, legalnie, w zupełności bez opłat. To naprawdę możliwe. Jakby nie patrzeć wystarczy trochę się rozejrzeć, otworzyć sobie konto na Spotify. Trudno w ogóle myśleć, że właśnie takie aplikacje jak Spotify są niegodne naszej uwagi. Można powiedzieć, iż Spotify to nieodległa przyszłość przemysłu muzycznego (uzupełniaj płytotekę muzyczną o nowych wykonawców: poezja śpiewana płyty dvd).

Raduje serce, że aktualnie niemalże wszystkie - znane, ale także całkowicie niszowe reggae, blues bądź pop płyty cd/dvd bez problemu mogą zostać odsłuchane przez właśnie nas bez najmniejszych ograniczeń, za darmo, bez łamania prawa. Bo wystarczy trochę otworzyć oczy.

Może ów artykuł to typowy misz-masz, czyli zasadniczo nie umieszczono akurat w nim zbyt wielu bardzo szczegółowych, niecodziennych informacji, rad, ale no nie takie miał akurat intencje autor owego tekstu. Zapamiętajmy zatem: rock, poezja śpiewana płyty cd/dvd czy twórczość hip-hopowców nareszcie jest aktualnie dostępna dla dosłownie każdego człowieka. Duża szkoda, że w wielu przypadkach nie korzystamy z tego typu opcji (sprawdź newsy i zamów do domowej płytoteki: hip-hop i rap na dvd).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:46
Tagi: muzyka, CD, reggae, DVD, płyty