Kultura jest wspaniała!

Pasja zapełnia codzienne dni czymś wyjątkowym, zaskakuje nas swoim rozmachem i całkowitym brakiem rutyny

Są ludzie którzy nie wyobrażają sobie życia bez pasji. Przedstawia się ona jako pewna obietnica dająca coś więcej aniżeli szara rzeczywistość, która często nie jest zbyt ciekawa. Silne zainteresowanie jakąś dziedziną zapełnia bowiem nasze codzienne dni czymś magicznym, zaskakuje nas swoim rozmachem i całkowitym brakiem rutyny, nagradza nas swoimi efektami, wyznacza przed nami coraz to inne wyzwania. Pasję dobrze jest posiadać.
muzyka
Napisał: Sony
Na podstawie: Sony
Na wstępie jednakowoż trzeba ostudzić zapał, by przypomnieć, że każda pasja to większy lub mniejszy wydatek. Jeżeli ktoś pasjonuje się książkami to oczywiście, w zależności od tempa pochłaniania kolejnych książek, musi przeznaczyć jakąś część dochodu na ich kupno. tak samo, jeśli ktoś inny kolekcjonuje płyty winylowe musi, od czasu do czasu kupić jakiś unikat, który kosztuje dość sporo. A co mają zrobić audiofile, którzy kupują dajmy na to kable sprzęt studyjny, które czasami są horrendalnie drogie. Audiofile charakteryzują się tym, iż dźwięk to ich fetysz, tak więc muzyka musi brzmieć imponująco, zresztą ich studio składa się z szeregu niesamowicie drogich sprzętów, na przykład, taki sprzęt jak grid do lamp powinien spełniać wszelkie najwyższe wymagania.
Istnieje także dużo pasjonatów fotografów, lecz chodzi tu o ludzi zawierających się w tych kilku procentach, nie tych, co latają z telefonem czy małym aparacikiem i ”cykają”zdjęcia gdzie popadnie. Tematem są tu fotografowie, którzy już są albo marzą by zostać w pełni profesjonalistami. Taki specjalista
muzyka
powinien posiadać swoje (albo wynajmowane) studio a do tego profesjonalny sprzęt studyjny typu gridy czy ekrany, jak również mniej kosztowny (lecz niezbędny) sprzęt studyjny typu klamry.

Droga pasja to także motoryzacja. Jeśli na przykład kupiłeś stare auto, dajmy na to z lat pięćdziesiątych, do którego już nie produkuje się części to przekonasz się na własnej skórze, że zakup istotnych części składowych będzie dość drogi. Jeżeli jednak chodzi o hobby, to nie myśli się o takich rzeczach, ponieważ na przykładdoprowadzenie do dobrego stanu takiego zabytkowego samochodu staje się jednym z ważniejszych celów życia. To jest właśnie najpiękniejsze w pasji, wydaje się z trudem zdobyte pieniądze na swoje życiowe dzieło. Z tego powodu chyba potrzebujemy pasji, żeby poczuć, iż w życiu chodzi o coś innego niż ciągłe zarabianie pieniędzy i konsumowanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:24
Tagi: płyta, pieniądze, pasja, audiofil