Kultura jest wspaniała!

Technologia nasza prozaiczna

Jeśli mówimy o rynku, który najszybciej się rozwija to na pewno w ścisłej czołówce jest branża technologiczna. To co miało miejsce w ostatnich kilku latach można zdefiniować jako prawdziwy „boom”.
Pisanie na klawiaturze
Napisał: david pacey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Setki nowatorskich projektów, niecodzienne urządzenia i komputery, a w ostatnich kilku latach aplikacje. Czas w technologii odmierzany jest zdecydowanie bardziej prędko niż w normalnym życiu. Kto jeszcze pamięta wielkie, kanciaste telefony komórkowe, a takie właściwie były, każdy marzył o takim egzemplarzu. Aktualnie co najwyżej przeznaczone są jedynie do jakiegoś muzeum.

Tak naprawdę, rewolucja zaczęła się od kiedy powszechny stał się Internet. To on wszystko zmienił nie pozostawiając żadnych wątpliwości, jakie medium będzie rządziło w przyszłości. Co prawda, początki nie były łatwe, był nawet taki okres, gdy wieszczono globalnej sieci koniec, ale jak się okazało były to jedynie, niepodparte żadnymi wiarygodnymi faktami brednie. Aktualnie życie bez Internetu jest jak życie bez powietrza. Może to zbyt
Laptop na stole kuchennym
Napisał: Ishai Parasol
Na podstawie: http://www.flickr.com
wielka przesada, lecz spójrzmy jak przez ostatnie lata uzależniliśmy się od wyszukiwarki, w której wszystko możemy znaleźć, od robienia zakupów w sieci, do podtrzymywania kontaktów, które gwarantują nam tak zwane social media.Trudno też sobie wyobrazić niektóre sfery życia bez aplikacji. Dopiero obecnie możemy się przekonać, jak te małe urządzenia, jak smartfony czy tablety (link) pomagają w codziennym funkcjonowaniu. Wyposażone w darmowe (lub płatne) aplikacje mogą pomagać w każdej sferze życia. Co do internetu to ciężko odnaleźć miejsce na ziemi, gdzie nie istnieje Internet. Oczywiście, są ludy, które nie wiedzą nawet, co to jest telewizor czy radio, niemniej to są zamknięte środowiska, ciężko jednakowoż odnaleźć kraj, gdzie usługi internetowe byłyby bardzo ciężko osiągalne. W jednym kraju jest korzystniej, w drugim gorzej, niemniej prawie w każdym miejscu można się spodziewać, że połączymy się ze światem za pomocą Internetu.

W tym nowym świecie powstały wielkie firmy i wspaniałe idee. Jedną z nich jest na pewno sposób prowadzenia firmy Apple przez Steve Jobsa. Choć ten wybitny przywódca już nie żyje, to po dzień dzień przywołuje się jego postać, jako wzór do naśladowania dla wszystkich, którzy chcą tworzyć porywające narracje o produkcie. Nic dziwnego, że komputery Apple (przykładowe produkty) cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem, sama firma Apple to obiekt kultu wielu ludzi. Jak się kupuje komputer tej marki to nie dokonuje się standardowej transakcji, kupuje się pewien styl życia, który tak pięknie zreferował Steve Jobs.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:47
Tagi: komputery, firmy, komórki, portale