Kultura jest wspaniała!

Jak najkorzystniej wybrać netbooka

Nastały czasy, w których dostęp do sieci staje się dla większości z nas priorytetem. Pragniemy stale być na bieżąco – zarówno z wiadomościami z kraju oraz ze świata, jak też z osobistą skrzynką mailową. Doceniamy możliwość nieustannego kontaktu z najbliższymi i sprawdzenia każdej informacji, której obecnie potrzebujemy - np. ceny interesującego nas produktu. Z tej racji coraz częściej rozważamy, który gadżet najlepiej spełni nasze potrzeby. Do dwóch najbardziej lubianych – poza telefonami – zaliczają się netbooki oraz tablety. Który z nich powinniśmy zakupić i na jakie kwestie zwrócić uwagę, jeśli chcemy być pewni, że podjęliśmy dobrą decyzję?


tablet
Napisał: Asus
Na podstawie: Asus
Pierwszym elementem są gabaryty urządzenia. Tablety są znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu oraz transporcie, gdyż wyróżnia je nadzwyczajna lekkość oraz smukłość. Netbook również nie będzie dużym ciężarem w torbie albo w plecaku, jednak to właśnie tablety pc wygrywają w tej konkurencji - porównaj tablety graficzne na tej stronie. Następny istotny czynnik to jakość obrazu. Nie zależy to w dużej mierze od rodzaju sprzętu, ale raczej od jakości gadżetu, który zechcemy kupić. Jeśli wybierzemy cenioną markę, która produkuje wysokiej jakości urządzenia, na pewno nie grozi nam zawód. Najlepsza jest rozdzielczość full HD, jaka zapewni nam niebywałą przyjemność przeglądania portali internetowych i oglądania zdjęć lub filmów. Co dalej?


Nie możemy zapomnieć o samym komforcie użytkowania sprzętu. Zazwyczaj tego typu gadżetów używamy w wolnym czasie, np. w domu siedząc w fotelu bądź podczas drogi do pracy, jeśli poruszamy się przy pomocy komunikacji miejskiej lub jedziemy samochodem, lecz nie siedzimy za kierownicą. Niektórzy narzekają, że na tabletach nie zawsze komfortowo się pisze z powodu klawiatury, w którą nowoczesne netbooki są wyekwipowane.
netbook
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl
Jednakże jest to kwestia przyzwyczajenia i jeżeli pisanie ogranicza się do przesłania wiadomości czy wyszukania czegoś w przeglądarce, obydwa sprzęty będą właściwe.

Dzięki orientacji, na co zwrócić uwagę, wybór będzie prostszy. Wobec tego – który gadżet kupić? Jeżeli bezwzględnie potrzebny jest nam komputer, wybierzmy netbook, w innym wypadku tablety graficzne z pewnością doskonale spełnią swoją rolę, szczególnie, że są najbardziej mobilne oraz poręczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:31
Tagi: Internet, tablet, gadżet, grafika