Kultura jest wspaniała!

W sklepach pojawiają się coraz mocniej popularne zestawy telewizyjne

W erze coraz bardziej popularnej w naszych mieszkaniach elektroniki już nikogo raczej nie dziwi, że ktoś zdecyduje się zrobić u siebie niewielkie kino. W sklepach z elektroniką użytkową obecnie panują zestawy kina domowego, składające się z telewizora LCD z ekranem o dużej przekątnej, DVD lub Blue-Ray oraz kompletu głośników. Można już na takim sprzęcie dość przyjemnie oglądać filmy w rodzinnym gronie, jednak są ludzie, którym taki zestaw raczej nie wystarczy.
kino
Napisał: Fotografien: A. Klich, R. Schweier, J. Rillich
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli więc ktoś jest naprawdę kinomanem, ma odpowiednio duży dom, w którym niewielkie kino się zmieści, i dysponuje zbędną gotówką, za jaką kupić można niezłej klasy samochód, to kino we własnym domu jest właśnie tym, co powinien zrobić. Do adaptacji na kino doskonale nadają się miejsca mniej reprezentacyjne, przykładowo piwnice lub poddasza. Wręcz można powiedzieć, że nadają się lepiej na to, gdyż często mają nieregularne kształty, a to bardzo pomaga przy projektowaniu, gdyż w tradycyjnych pokojach panują fatalne parametry akustyczne.


Domowe sale kinowe są bardzo drogie w wykonaniu, a będzie to wynikać z dwóch podstawowych czynników. Pierwszy z nich to projekt takiej sali, aby rzeczywiście odtwarzanie filmów stało się prawdziwą przyjemnością, to nie można na tym oszczędzać. Znających się na rzeczy akustyków u nas jest niewielu, stąd też ich specjalistyczna wiedza nie jest tania, ale nie powinno się robić oszczędności. Niewłaściwie zaprojektowane wnętrze sali nawet przy sprzęcie najwyższej jakości nie może pokazać całego swojego potencjału, i w rzeczywistości będą to zupełnie stracone pieniądze.


Zestaw kina domowego marki Philips
Napisał: Philips
Na podstawie: Philips
Pomieszczenie które się chce przeznaczyć na kino musi być odpowiednio wyciszone przed zewnętrznymi hałasami, i rzecz jasna trzeba się zająć wszystkim w środku, także podłogą i sufitem. Porządna realizacja wnętrza pomieszczenia, zgodnie z wcześniej zrobionym projektem zagwarantuje należyte parametry do oglądania filmów. Na koniec zostaje zamontowanie sprzętu, jaki również sporo będzie kosztował, instalacja dodatkowego wyposażenia, takiego jak inteligentne oświetlenie, i można będzie wreszcie pozapraszać bliskich na premierę filmową. Jeśli jesteś zainteresowany: więcej.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:17
Tagi: kino, sklepy, salony, odtwarzanie, oglądanie