Kultura jest wspaniała!

Własny dom? Czy to dobry pomysł?

Różni ludzie często uciekają z miast, stawiają domy na wsi, otaczają się roślinami i zwierzętami, doceniają zapewne nowy styl życia, spokój, przyrodę i naturę dosłownie na wyciągnięcie ręki. Do woli można mieć rośliny w domu i ogrodzie. Ten sielankowy krajobraz ma nie tylko same zalety.


Meble ogrodowe
Napisał: PPG Deco Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: PPG Deco Polska Sp. z o.o.
Wiadomo, idealne rzeczy nie istnieją, podobnie jest w kwestii życia na prowincji. Ludzie zmęczeni życiem w mieście rzucają wszystko i wyprowadzają się daleko od miasta. Niektórzy się bardzo w to wkręcają, planują gospodarstwa agroturystyczne hodowlę strusi, czytają poradniki o ssakach, o zwierzętach hodowlanych, planują farmy ekologiczne, produkcję zdrowego żywienia, niektórzy planują winnice, kolejni planują rozbudowę i stworzenie hotelu…

Wszystko pięknie, lecz do tych planów przydają się pieniądze i możliwości. Kasa oczywiście jest niezbędna, aby ruszyć budowę, a możliwości (na przykład w przypadku winnicy, potrzebujemy dużo terenu) nie zawsze możliwości są takie jakbyśmy tego chcieli. Co więcej, większość osobników, którzy uciekli z miasta nie dość, że nie ruszyli z żadną inicjatywą, to dodatkowo narzekają na takie życie. Odpowiednia wiedza na ten temat kryje się w książkach (fachowe pozycje, dla hobbystów: uprawa roślin - porady)

Główne powody to dojazdy do miasta, do pracy. Wielu myślało, że trzeba będzie dojeżdżać autem, ale okazało się to dość drogie. Zaczęli jeździć autobusami, jednakże kursów było tak mało, że ta możliwość była bardzo ograniczona. Pociągi? Do wielu miejscowości nie dojeżdżają, więc opcja nie istnieje. To jednak tylko czubek góry lodowej.

Następnym poważnym problemem są koszty życia. Postawiliśmy (lub kupiliśmy) dom, było lato, było pięknie, ale teraz nastała sroga zima i trzeba grzać. Opłaty nas przeraziły, nie przemyśleliśmy tego, z rozrzewnieniem wspominamy miejsce ogrzewanie, tanie, a zawsze było ciepło. Kilka miesięcy później okazuje się, że trzeba wyremontować dach, kolejny koszt. Później był mróz i w piwnicy pękły rury, a najgorsze jest to, że w czasie naprawy dachu zepsuła się rynna… Trzeba zamocować nową. Następnie zorientowawszy się, iż nie mamy… piorunochronu… I tak dalej. Zastanów się wobec tego, drogi człowieku, czy warto mieć swój dom.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:27
Tagi: rośliny, zwierzęta, książki, ogrzewanie, naprawy