Kultura jest wspaniała!

Wolne dni, a Ty nie masz pojęcia jakimi rzeczami się zająć?

Nie masz pomysłu jak zapełnić weekend? Chcesz gdzieś wyjechać za miasto, może pochodzić po górach, jednak prognozy pogody niweczą twoje piękne plany. Także co ci pozostaje? Zostanie w czterech ścianach, bezsensowne i bezcelowe oglądanie telewizji? Lepiej nie tracić na to czasu. Mamy lepszy zestaw propozycji!


Książka nie jest twoim wrogiem, to pierwsza rzecz, która przychodzi mi do głowy, w momencie gdy widzę, jak duża część społeczeństwa zapatruje się na słowo pisane. No tak, czytelnictwo wciąż spada, książki sprzedają się
Zestaw kinomaniaka
Napisał: thierry ehrmann
Na podstawie: http://www.flickr.com
słabo, z tego powodu tendencja nie usposabia korzystnie. Jednak wciągająca książka to doskonały pochłaniacz czasu. Nie ma znaczenia, jaka to będzie książka, „dobra” to pojęcie subiektywne, istotne, żeby się tobie podobała. Uwierz, że tak spędzony czas da ci więcej dobrego niż kolejne godziny przed migającym ekranem, w którym nic istotnego się nie dzieje.

Ludzie w kinie
Napisał: Ministerio de Cultura de la Nación
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli już jednak nie jesteś w stanie zrezygnować z telewizji to włącz… komputer. No przecież, w Sieci masz o wiele większy wybór interesujących programów niż w telewizji. Szczególnie polecaną rozrywką są seriale. Bardzo pochłaniają, a czasu na nie zawsze jest za mało, więc warto wykorzystać czas, który i tak nie masz czym zapełnić. Do wyboru jest całe mnóstwo tytułów: serial przygodowy, serial romans (ciekawy serial przygodowy), a może dajmy na to coś z serii serial science fiction albo serial sensacyjny (znane seriale science fiction). Jestem pewny, że trudno będzie dokonać wyboru, ale dobrze podjąć tą decyzję.

Interesującą propozycją będzie także wizyta w kuchni, ale w ten sposób, żeby coś wziąć z lodówki i wrócić przed telewizor, wymagany jest dłuższy pobyt w kuchni, by ugotować coś wyjątkowego. Z jednej strony masz zorganizowaną pewną część dnia, gotujesz coś z zapałem, z następnej strony, wieczorem z chęcią konsumujesz rezultaty swojego wysiłku. Smaczne, ale mogłoby być znacznie lepsze? To nieważne, bo ważne są zapał i nowe doświadczenia. Taki sposób na weekendową aktywność nie jest też z całą pewnością przeznaczony tylko dla pań, przecież przed kuchnią nie ma tabliczki z napisem: „wyłącznie dla Pań”. Także śmiało, sprawdź, jak ci pójdzie, a jednocześnie zagospodaruj wolny czas czymś produktywnym, co zapewni ci ciekawe doświadczenia oraz inne niż co dzień poczucie, że robisz coś nie dlatego że musisz, ale dlatego że chcesz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:40
Tagi: telewizor, książka, weekend, seriale, wolny czas