Kultura jest wspaniała!

Jak zainteresować instrumentami swoje dziecko!

Takie dziecko, które od małego rozwija swoje talenty muzyczne na pewno ma dużo bardziej znaczące szanse na to, aby niejako podbić świat swoimi umiejętnościami. Wiadomo: pewnie nasze dziecko nie posiada tak wiele umiejętności, charyzmy, lecz trzeba wierzyć w swoje dziecko. I dlatego naprawdę nie ma nic nieodpowiedniego w tym by posłać własną latorośl na lekcje grania na jakimś instrumencie. A może altówka to fantastyczny instrument muzyczny?


Gra na skrzypcach i wiolonczeli
Napisał: Ted and Jen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Generalnie nie znamy za wielu popularnych muzyków specjalizujących się w graniu na właśnie altówce, lecz tak czy siak to nie oznacza, że pomniejszanie fajności altówki jest czymś sensownym. Zasadniczo altówka to świetny instrument muzyczny. Choć tak czy siak wybranie fajnego instrumentu nie jest aż takie wielce oczywiste - sprawdź ceny w sklepach internetowych: klasyczne altówki.

Zapamiętajmy, że jeśli marzą się nam choćby skrzypce, lecz dziecko absolutnie nie zamierza zaakceptować tej propozycji muzycznej, bez dwóch zdań nie powinniśmy za bardzo naciskać. Niby po co? W większości przypadków ciąganie dziecka na siłę tak czy siak nie da pożądanych skutków. Warto dać dziecku trochę więcej kontroli nad życiem, a będzie w porządku.

Trzeba także doceniać rzetelną opinię nauczyciela - zatem jeśli doświadczony nauczyciel powie, że w przypadku naszego dziecka altówka bądź kontrabasy najzupełniej nie wchodzą w rachubę, no nie każdy posiada indywidualne predyspozycje do danego instrumentu muzycznego, nie ma sensu nie zgadzać się z tym, poszukiwać nowego nauczyciela, bo instrument muzyczny powinien głównie dawać sporo radochy (u nas znajdziesz ciekawe oferty w dobrych cenach: smyczkowe skrzypce). A jeśli dziecko z niczym nie będzie sobie radzić, trudno nie dojść do takiego wniosku, iż to raczej nie dla niego. Cóż, nie jest powiedziane, że jest inaczej. Bez paniki: jakiś tam fajny instrument muzyczny idzie znaleźć!

To wszystko zależy tak naprawdę od tego jak do muzyki podchodzi młody człowiek. Niektóre dzieci zaakceptują wyłącznie gitarę bądź grywanie na perkusji, ale nieco wrażliwsza istota powie swoim rodzicom, iż przynajmniej na tę chwilę to nie ma fajniejszego instrumentu muzycznego, niż wiolonczela. Chociaż akurat wiolonczele są generalnie instrumentami, które wymagają bardzo ponadstandardowych umiejętności, talentu od Boga oraz motywacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 07:55:36
Tagi: dzieci, instrumenty muzyczne, instrumenty, skrzypce