Kultura jest wspaniała!

Aktywności poza mieszkaniem to lekarstwo na wartościowe spędzanie wolnego czasu

W czasie zimy wielokrotnie zapominamy o dbaniu o własne zdrowie. Większość czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach- w domu czy w pracy. Wszakże jest tyle możliwości, aby aktywnie spędzić choćby odrobinę czasu, zarówno w tygodniu, jak również w weekend. Co prawda zimą może trudniej wybrać się na przejażdżkę rowerem, szczególnie ze względu na niespecjalnie zachęcającą temperaturę, jednak wybór jest znacznie większy.
Poza-domem.pl
Na podstawie: http://poza-domem.pl/
Aktywność poza mieszkaniem zimą większości z nas łączy się w szczególności z jazdą na nartach. Wycieczka na stok i, zwykle, pół dnia na śniegu, to porządny wysiłek, ale też duża przyjemność. Jeśli warunki na stoku są odpowiednie, pogoda sprzyja, to ciężko wyobrazić sobie lepiej wykorzystany dzień. Większe ośrodki narciarskie posiadają bardzo różne trasy, co nie pozwoli nam się nudzić przez cały dzień, a ich poziom trudności da nam okazję do wybrania tych idealnie dostosowanych do naszych umiejętności. Walorów dodatkowych dodają przepiękne widoki, jakie rozpościerają się przed narciarzami w trakcie zjazdów w dół. Jednak również i czas spędzony na pobliskiej górce, w gronie przyjaciół, czy rodziny, to świetna forma aktywnego wypoczynku.Poza samymi czysto „śnieżnymi” atrakcjami, jakie na nas czekają o tej porze roku, są też i zabawy związane z lodem. Najpopularniejszymi są z całą pewnością łyżwy. W większości miast na czas zimy tworzone są lodowiska i działają wypożyczalnie sprzętu. Możemy wybrać się na romantyczny, choć aktywny, wypad na przejażdżkę, lub rodzinny wieczór na lodzie.

Łowienie ryb
Napisał: vastateparksstaff
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy jednak i na to nie mamy specjalnej ochoty, ewentualnie nasze kości ogonowe dalej odczuwają ostatnie wyjście , to zawsze pozostają niedalekie ścieżki, parki, aleje i inne miejsca pozwalające nam na spacerowanie. Długi spacer sprawi, że będziemy lepiej dotlenieni, spalimy kilka kalorii, poruszamy się, a nawet, kto wie, odkryjemy nowe miejsce w naszej okolicy.

Co, kiedy jednak spacerowanie to za mało, a nie mamy wystarczającego czasu czy środków na wyjazd w góry na stoki (można zobaczyć tutaj)? Może warto wtedy wyciągnąć narty biegowe- podczas jazdy na popularnych „biegówkach” połączymy to co najlepsze w jeżdżeniu na nartach z intensywnym spacerowaniem. Jeśli sami nie posiadamy sprzętu ciągle możemy udać się do wypożyczalni, czy też do sklepu- sprzęt do biegania jest stosunkowo niedrogi, a pomoże nam dbać o regularną aktywność fizyczną i sprawi, że wyjście w teren naładuje nas korzystną energią i odpręży na cały tydzień.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:55:06
Tagi: sprzęt, czas, weekend, mieszkanie, pogoda, Spacer