Kultura jest wspaniała!

Ciekawy rynek domen internetowych

Liczba odsłon naszej strony w internecie zazwyczaj jest zależne w dużym stopniu także od jej adresu. Jeżeli jest prosty do zapamiętania, związany z branżą w jakiej funkcjonujemy i stosunkowo krótki, będziemy mieli spore szanse, że potencjalny użytkownik ją zapamięta, nawet jeśli nie otrzymał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji przy wyborze domen - np. możemy wybrać darmowe domeny internetowe, lub kupić domeny z wybraną przez nas końcówką.

często przedsiębiorstwa wykorzystują darmowe domeny internetowe, z racji tego, że nazwy firm najczęściej są unikatowe. naturalnie żeby zarejestrować tę domenę należy tak czy owak zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać zakupu. Zazwyczaj bywa tak, że właściciele firm, lub informatycy w nich zatrudnieni załatwiają to samodzielnie. Jeśli jednak nie wiemy co to jest hosting stron www i w jaki sposób to wszystko działa, należy zlecić założenie i zaprojektowanie strony internetowej firmie, która się w tego typu działaniach specjalizuje.Firma taka być może poleci nam umieszczenie strony na tak zwanej domenie generycznej. To po prostu adres internetowy zawierający wyrazy potocznie używane w języku. Przykładem takiej domeny może być "prasyhydrauliczne.pl" albo "grawerowanie-szkła.pl". Tego typu adres zwykle zawiera nazwę produktu, usługi, grupy itp. tego rodzaju domeny czasami osiągają niezwykle wysokie ceny, możemy się o tym przekonać, gdy spojrzymy na aukcje domen. Stają się tak drogie, bo bazują na najprostszych skojarzeniach. Jeżeli chcemy znaleźć nowy akumulator do samochodu właściwie automatycznie do głowy przychodzi nam, by wpisać adres "akumulatory.pl".

domeny to podstawa w sieci web
Jeżeli planujemy założyć witrynę internetową pod takim adresem, a domena została już wykupiona, dobrze jest skontaktować się z jej nabywcą - istnieje szansa, że będzie chciał ją sprzedać, zwłaszcza, jeżeli nie działa pod tym adresem żadna strona. Czasem trafiają się takie niepowtarzalne okazje. Przyda się wówczas informacja o domenie którą możemy znaleźć na stronie firmy w której jest zarejestrowana. Nie jest to trudne, zazwyczaj te informacje są ogólnodostępne.

Gdy chcemy mieć witrynę internetową właśnie na domenie generycznej, lecz nie do końca wiemy która będzie dla nas najodpowiedniejsza dobrze jest przejrzeć możliwości. Kiedy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło "tanie domeny generyczne sprzedaż" bez problemu znajdziemy długą listę oraz naturalnie cennik i będziemy mogli zdecydować się na coś dobrze pasującego.


Napisał: Kamil Kubicz
Na podstawie: sprzedaz-domen-internetowych.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:54:49
Tagi: ceny, informacje, sprzedaż, firmy, wizytówki, firm