Kultura jest wspaniała!

Gwiazdy muzyki rockowej: Guns n roses

Rock od bardzo dawna jest muzyką, która ma tysiące słuchaczy na całym świecie. Ten gatunek muzyczny miał i ciągle ma niesamowicie duży wpływ na młodych ludzi, którzy się nim interesują. Uważa się często, iż jest to muzyka buntowników, którzy nie chcą zgodzić się z powszechnie panującymi na świecie zasadami.
Zespoły, które na stałe wpisały się w kartach historii muzyki rockowej, niejednokrotnie stawały się symbolami takiego buntu. Strój oraz styl zachowania muzyków takich grup, nie pozostawiał żadnych złudzeń, że są oni zainteresowani konwenansami. Co więcej, najistotniejsze w tym wszystkim ciężkie gitarowe granie grup rockowych, spowodowało że młodzi ludzie na całym świecie wręcz od razu zachwycili się tym gatunkiem muzycznym i stali się wiernymi słuchaczami ciężkiego brzmienia.gitara
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Jedną z większych legend rocka jest na pewno zespół guns n roses, którego hity do tej pory zachwycają tych starszych oraz trochę młodszych fanów. Członkowie grupy, zaczęli grać ze sobą w 1985 roku, a już dwa lata później zdołali nagrać swój debiutancki album. Dzięki świetnemu wyborowi singla promującego cały krążek, płyta niemal od razu stała się ogólnoświatowym hitem. „Sweet Child O’Mine” dla sporej grupy osób jest niemal hymnem, który ciągle jest puszczany przez stacje radiowe. Do roku 1993 guns n roses wydało jeszcze dwa albumy, po których nastąpiła dość nieoczekiwana i długa przerwa. Grupa powróciła do grania niemal dekadę później, ale ze starego składu pozostał tylko wokalista guns n roses, który nie powalił wiernych słuchaczy swoją formą.

Spośród wszystkich muzyków ze starego składu grupy, osobą cieszącą się największą popularnością poza wokalistą, był niewątpliwie gitarzysta nazywany slash. Jego niesamowite zdolności muzyczne oraz bardzo oryginalny wygląd spowodowały, że natychmiast został ulubieńcem publiczności. Dzięki swemu niewątpliwemu talentowi oraz charyzmie, które poruszały nie tylko kobiety, slash świetnie dał sobie radę po odejściu z zespołu. Zakładał zarówno swoje grupy jak i grał gościnnie z innymi muzykami.
Nawet teraz młodzi miłośnicy muzyki rockowej, którzy dopiero zagłębiają się w legendy tego gatunku bez problemu rozpoznają długie, kręcone włosy oraz cylinder, z których to właśnie słynie slash. Jest to dowód na to, że bezsprzecznie już w tym momencie stał się on wielką legendą muzyki rockowej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:54:49
Tagi: muzyka, rock, zespoły, gitarzysta, brzmienie, album, legenda