Kultura jest wspaniała!

Kilka wiadomości świata muzyki

Chociaż zapewne można jakoś sobie wyobrazić świat bez muzyki, to w sumie nie jest to zbytnio kusząca perspektywa. Przecież niemalże zawsze słuchanie piosenek sprawia, że tak jakby jesteśmy bardziej wyluzowani. Bo weźmy chociażby w rachubę znane powiedzonko, które mówi, iż to muzyka łagodzi obyczaje. Poruszmy zatem w tym artykule nieco tematów mających związek z niezwykłym muzycznym światem.
koncert
Napisał: BL4CK_K1N6
Na podstawie: http://www.flickr.com
Które zespoły muzyczne są najbardziej fantastyczne? Cóż, w tym momencie w grę wchodzą mocno subiektywne osądy. Bo czy tak naprawdę można najzupełniej obiektywnie rzec, że jakiś zespół muzyczny jest mocno przeciętny, kiepski albo przeciwnie - genialny? Bez cienia wątpliwości nie. Muzyka to nie matematyka, a więc nie jest dziedziną nauki. I to niesamowite w muzyce - możemy przynajmniej całymi godzinami dywagować ze swoimi przyjaciółmi na temat muzyki. Chyba wszyscy mamy ukochane zespoły, za które niemalże moglibyśmy się pokroić. Fantastycznym zespołem jest na przykład Queen ( dowiedz się więcej). Wielka szkoda, że Freddie Merkury zmarł na AIDS!Brytyjski band Queen sprawił, iż świat się zmienił. Ogromnym atutem tamtych czasów - czyli lata 60, 70 oraz 80 jest to, że choć już niepodzielnie rządziła komercha, to tak czy siak wcale nie było tak, iż tylko miernoty były na topie. Nie można sądzić, że obecnie jest dużo gorzej, lecz jakby nie patrzeć kiedyś w świecie muzyki było o wiele lepiej. Pewnie wielu melomanów nie polemizuje z tym. Ciekawe jest także to jak podchodzimy aktualnie do kwestii piracenia.

Piractwo jest bardzo dużym problemem - można tak naprawdę rzec, że każdego dnia gwiazdy muzyczne, sprzedawcy albo firmy producenckie tracą wielkie pieniądze. Trudno w sumie powiedzieć, iż piractwo to tylko negatywne zjawisko, lecz w żadnym wypadku nie należy mówić, że to nic takiego. Zwłaszcza, iż jest sporo takich rozwiązań, dzięki to którym nareszcie mamy okazję w zupełności legalnie słuchać muzykę!

W jaki sposób? No cóż, bardzo godne znaczącego zainteresowania są portale takie jak choćby Youtube. Zapewne artysta preferowałby, abyśmy zakupili jego krążek, lecz bez cienia wątpliwości Leonard Cohen czy Ellie Goulding wcale nie tracą na tym, że poszukujemy ich twórczości w serwisie Youtube. W takim razie zadbajmy o to by słuchać muzykę, ale robić to w taki sposób, aby nigdy nie szkodzić swoim ulubionym twórcom.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:54:56
Tagi: muzyka, YouTube, gwiazdy, sprzedawcy, piractwo, legalnie, słuchać