Kultura jest wspaniała!

Koncerty mają niesamowitą magię

Chadzanie - jeżdżenie, na wszelkiego rodzaju koncerty to z pewnością urokliwa rozrywka. Chociażby koncert legendarnego Petera Gabriela bądź Ellie Goulding to było coś niesamowitego. Nawet jeżeli nie jesteśmy wielkimi miłośnikami określonego muzyka \ bandu, to i tak będziemy bardzo uradowani. Zakładając, że umiemy się bawić.


gra na fortepianie
Napisał: rufus
Na podstawie: http://www.flickr.com
Fajnie, iż w Polsce regularnie są interesujące wydarzenia koncertowe, kiedyś byliśmy niemal muzyczną pustynią, ale aktualnie w sumie wszyscy popularni muzycy zdają sobie sprawę, że dla Polaków warto wystąpić, ponieważ nie będzie żadnego problemu z wyprzedaniem wejściówek.

Idealnym przykładem jest chociażby niedawny koncert Leonarda Cohena w Łodzi: hala była w 100% pełna, a więc muzyk mógł zarobić kupę pieniędzy. Aktualnie to koncerty na dvd/blu-ray dają artystom największy profit, sprzedaż płyt jest na kiepskim poziomie niemal na całym świecie.

Zapamiętajmy, że nawet jeśli mamy przemożną ochotę na koncert, ale z przeróżnych powodów nie jesteśmy w stanie pobawić się na żywo, i tak mamy interesujące metody na spędzenie czasu. Np. można zakupić koncerty soul i r&b, dzięki to którym bez ruszania się z domu będziemy mogli poczuć fantastyczną atmosferę. W sumie pod wieloma względami tego typu koncert jest konkretniejszą opcją, niż koncert na żywo. W szczególności mowa o akustyce. Ciężko nie zauważyć, iż w większości przypadków akustyka nie jest idealna, bądź co bądź chadzamy na koncerty przede wszystkim dla niesamowitej atmosfery, ujrzenia ulubionego muzyka na żywo. Puszczenie koncertu na DVD powoduje, że tak naprawdę wreszcie usłyszymy muzykę, bez chociażby konieczności nadmiernego stykania się z ludźmi. Często koncertowe wędrówki ludów i rozmowy mocno denerwują.

A więc: choć fajnie jest co jakiś okres czasu pójść sobie na jakiś koncert, to jednakowoż trudno nie docenić składanki koncerty na dvd/blu-ray słuchanej w swoim gniazdku (koncertowe emocje po raz kolejny: koncerty na dvd/blu-ray). W przypadku braku kasy na płytę trzeba zalecić porozglądanie się za dobrym koncertem w serwisie Youtube. W sumie nie rozchodzi się tylko o aspekt dot. kasy: w zasadzie jest tak, że na Youtube jest praktycznie wszystko co fajne, a więc jeżeli kogoś zainteresowały archiwalne nagrania w wykonaniu choćby Cher, natrafi na tysiące tytułów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:55:01
Tagi: muzyka, koncerty, DVD, płyty