Kultura jest wspaniała!

Amatorzy muzyki jazzowej nie mogą narzekać na brak zdolnych artystów w tym gatunku

Jazz to ten rodzaj muzyki, który obecnie jest nieco w odwrocie. Oczywiście i kiedyś nie było tak, że dosłownie wszyscy rozkoszowali się jazzem, lecz na pewno amerykański albo polish jazz były powszechniejsze. Cóż, można w sumie powiedzieć, iż jazz ma bardzo dużą konkurencję. Jeśli na rynku powstało dużo więcej gatunków muzycznych, na przykład reggae albo muzyka elektroniczna, to nie powinno zdziwić, że twórcy jazzu muszą przywyknąć do tej sytuacji. W stacjach radiowych i w TV królują zgoła odmienne style, a więc jazz pewnie będzie ciągle bardzo niszową muzyką.
Koncert jazzowy
Napisał: Jimmy Baikovicius
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak w dalszym ciągu miłośnicy muzyki mają możliwość wspaniale spędzać czas na słuchaniu nieprzeciętnego jazzu. Bo weźmy choćby pod uwagę Sylwię Grzeszczak bądź Jordi Savall Espana Antigua. Ten meloman, który twierdzi, że w ostatniej dekadzie jazz jest w całkowitym odwrocie ogólnie jest w błędzie. Po prostu jazz wrócił tam gdzie zaczął - do undergroundu. A więc nadal jazz jest mocny, lecz nie jest dla każdego. W sumie jazz jest jak gustowne auta - a więc jest dla nielicznych.

Jordi Savall Espana Antigua na dalga.pl
Napisał: music2020
Na podstawie: http://www.flickr.com
Choć to zapewne niezbyt wskazane określenie - w końcu auta dla elity są najczęściej drogie. A zasadniczo słuchanie jazzu kosztuje mniej, niż powiedzmy słuchanie techno. Można zaryzykować twierdzenie, że słuchanie jazzu jest w sumie darmowe. I nawet nie chodzi o kradzież muzyki. Przecież na Youtube wszyscy zainteresowani mają okazję odsłuchać niemal każdą piosenkę. A gdy w grę wchodzą znane utwory, to w sumie wybór jest po prostu wielki.Są także stacje radiowe, które nastawiły się na jazz, w tym również polish jazz (sprawdź np. www.dalga.pl/jazz-wykonawcy-polscy-c-23_62.html). Przede wszystkim mowa o rozgłośniach działających w Sieci. Dużo stacji zostało założonych przez Polaków, ale w dobie nieograniczonego dostępu do zagranicznej części Sieci, nie ma żadnego kłopotu z tym, aby w domu albo pracy słuchać hiszpańskich bądź amerykańskich rozgłośni. Na koniec artykułu warto jeszcze wspomnieć, że świetną wokalistką jest Polska Sylwia Grzeszczak. Fakty są takie, iż Sylwia Grzeszczak i jej krążek pt. Komponując siebie to niemalże arcydzieło. To doskonałe, że działają młode piosenkarki po których od razu widać, iż robią karierę, bo bardzo lubią muzykę, a nie blichtr oraz kasę. A to nie jest takie częste w coraz szybciej biegnącym świecie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:54:48
Tagi: muzyka, sztuka, pieniądze, radio, samochód, techno, jazz