Kultura jest wspaniała!

Muzyka rockowa kiedyś i dziś

Muzyka rockowa przez długi czas od chwili jej narodzin niezwykle się zmieniła i nadal podlega modyfikacjom. Od początku jednak dzieliła się na dużo przeróżnych subgatunków, które różniły się pomiędzy sobą mniej albo bardziej. Obecnie hasło muzyka rockowa, jest niezwykle rozległe i zawiera w sobie o wiele bardziej odległe pomiędzy sobą brzmienia muzyczne.
Słuchacze tradycyjnego rocka, nierzadko nadal nie są w stanie się pogodzić z faktem, że nazwa ta bywa stosowana przez muzyków, którzy zdają się nie być wcale związane z ciężkim brzmieniem. Obecnie typowe dla rocka gitary są niejednokrotnie wymieniane na elektroniczne brzmienia wygenerowane przy pomocy komputerów, które jednakże przyciągają wielu fanów.

gitara
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Jednym z takich zespołów, który stara się łączyć w sobie cięższe brzmienie ze współczesnymi stylami, jest z pewnością Muse. Ten wywodzący się z Wysp Brytyjskich zespół istniejący od niemalże 20 lat, ciągle zdumiewa swych wielbicieli niezwykłymi pomysłami oraz niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Wiele osób ceni sobie Muse również za ich fantastyczne koncerty, które porywają ogromną dawką energii od członków zespołu. Spośród sześciu stworzonych do tej pory albumów, najpopularniejsze stały się dwa ostatnie. Przyniosły im one nie tylko ogólnoświatową sławę, lecz także wiele nagród oraz szacunek w świecie muzyki. Przykład Muse perfekcyjnie prezentuje zmiany w muzyce rockowej, która już chyba nieodwracalnie uległa podziałowi na grupy hołdujące tradycyjnym brzmieniom oraz te poszukujące nowych rozwiązań.

Wśród grup znajdujących się w tej pierwszej grupie, zapewne odznacza się Coma. Jest to zespół pochodzący z Polski, który niemal z dnia na dzień uwiódł swoim ciężkim brzmieniem tysiące entuzjastów tradycyjnego rocka.


Zespół Coma rozpoczął swoją działalność już w 1998 roku, ale ich pierwszy album mogliśmy kupić dopiero kilka lat później. Ogromnie ważnym i bardzo charakterystycznym elementem brzmienia zespołu jest wokal, który zwraca uwagę słuchaczy. Zespół Coma uzyskał szacunek nie tylko słuchaczy ale także osób zajmujących się muzyką profesjonalnie, przez co został wyróżniony wieloma ważnymi nagrodami. Co interesujące w ostatnim czasie zespołowi temu udało się także stworzyć album anglojęzyczny, co jedynie potwierdza jego klasę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:55:09
Tagi: muzyka, rock, koncerty, Zespół, album, gitary, wokal