Kultura jest wspaniała!

Pomóż zwierzętom

O ile jesteś człowiekiem uczulonym na sprawy ekologiczne i pragniesz wspomóc ptaki, jest pewna rzecz, którą możesz dla nich zrobić. Spory postęp technologiczny dał światu mnóstwo dobrych rzeczy, to niezaprzeczalny fakt. Lecz należy w tym momencie dodać – światu człowieka. Ptaki wymierają przez szkodliwe wyziewy z fabryk.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Napisał: Betafence
Na podstawie: Betafence
Całe kilometry pradawnych puszcz są trzebione przez barbarzyńskie przedsiębiorstwa. Zagrożone są ptaki, które opuściły swoje stałe miejsca do rozpłodu. Niektóre gatunki ptaków potrzebują specyficznych warunków, by się rozmnożyć. Zniszczone puszcze i uczęszczane szosy powodują, że ptaki umierają bezpotomnie. Dlatego wielu ekologów prosi, by zawieszać im specjalne budki lęgowe.

Budki dla ptaków, na przekór stereotypom, nie są przeznaczone tylko do karmienia. Ptaki potrzebują odpowiedniego miejsca, gdzie wydadzą na świat małe i będą je wychowywać. Jeśli masz czas i odrobinę kasy do wydania, znajdź w internecie budki lęgowe i zamontuj je gdzieś w swojej okolicy. Zanim to sprawisz, dowiedz się, jakie gatunku poszukują miejsc do rozpłodu w sąsiedztwie miejsca , w którym mieszkasz. To istotne, ponieważ poszczególne gatunki ptaków wykazują inne wymagania. I tak na przykład budki lęgowe dla sikorek bardzo się różnią od schronień, w których założyć rodzinę mogą sójki.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Napisał: Betafence
Na podstawie: Betafence
Jeśli potrafisz budować różne formy z drewna i masz trochę wolnego czasu, zrób budki lęgowe samodzielnie. Z ich zrobieniem da sobie radę każdy, nawet laik w materii robienia w drewnie. Najważniejsza sprawą jest to, żeby dokładnie sprawdzić, jaki kształt i wielkość musi mieć budka lęgowa dla danego zwierzęcia. Jeśli nie nie będziesz się trzymać tych parametrów, zwierzęta mogą zwyczajnie ignorować twoją budkę. Zanim zainstalujesz ją w jakimś miejscu, dowiedz się od znawców, gdzie powinieneś ją ulokować. Możesz także poszukać tych wiadomości w portalach branżowych.


Napisał: Lidia Kotecka
Na podstawie: sklep na pTAK!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:54:51
Tagi: Ptaki, budki lęgowe