Kultura jest wspaniała!

Czym jest music stock?

Jednym z mnóstwa zmartwień producentów rozmaitych utworów filmowych lub komputerowych jest dobranie odpowiedniej ścieżki muzycznej. Jak wiemy, żadna gra ani klip filmowy nie obejdą się bez muzyki w tle. Muzyka do reklamy i gry to kluczowa sprawa. Jakie są dostępne metody zdobycia utworów do projektów?

Jedną z metod rozwiązania tej kwestii jest wynajęcie profesjonalnych muzyków. Zespołów chętnych do stworzenia utworów zapewne znajdzie się wiele. Barierą jest jak zawsze budżet. O ile w projekcie dano mało środków na takie zadanie, można wynająć mało znanego artystę. Tylko wtedy może się okazać, że utwory nie będą porywające. Znani artyści za swoje usługi zaś biorą potężne pieniądze.
muzyka w royaltyfreeheaven
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Lekiem na te trudności może okazać się music stock. Jest to wortal online, na którym muzycy udostępniają swoje kawałki – możesz przelać jeden raz żądaną sumę pieniędzy, by wykorzystać coś do swoich projektów. Nie kupujesz tym samym wyłącznych praw do użytkowania, tylko pozwolenie do użycia w swoich zamierzeniach. Takie rozwiązanie jest dużo prostsze i o bardziej ekonomiczne od normalnych umów z muzykami.Strony typu muzyka do filmów zazwyczaj mają komfortowy interfejs dla internautów. W takich bazach muzycznych zgromadzone są setki utworów, na szczęście na stronach są sprawne wyszukiwarki. Przy użyciu zaawansowanych algorytmów można natychmiast odszukać ciekawiący nas utwór. Poza tym najczęściej są również dobrze pomyślane podziały na działy – np.muzyka do gier i reklam w royaltyfreeheaven, klipów reklamowych itd..

Na koniec jeszcze parę słów do osób, które nagrywają w zespole. Wygląda na to, że trafnym pomysłem na reklamę i wpływy może być sprzedanie muzyki na stronę muzyka do filmów. To jasne, iż wszyscy artyści śnią o koncertach dla ogromnej publiczności i złotych płytach, ale od czegoś warto rozpocząć. Mądrze jest zdecydować na taki deal, by zdobyć pieniądze na na przykład nowy sprzęt do grania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:55:03
Tagi: pieniądze, artyści, wokaliści, Zezwolenie, środki, Muzycy, pozwolenie, Zespołów, Kapel, utworów, dzieł, kawałków