Kultura jest wspaniała!

Przygotowanie akwarium

Znajdujące się w szklanym zbiorniku barwne rybki, jakie można podglądać przez całe tygodnie, to ogromne marzenie niejednej osoby. Od jego zrealizowania powstrzymują w większości wypadków koszty, bądź też dużo początkowych problemów powiązanych z dbałością o rybki. Akwarium dla rybek wcale nie musi być zanadto drogie, a także pochłaniać ogromne ilości czasu. Wstępne zaangażowanie szybko zwróci się przynosząc dodatkowe zyski. Piękno to przecież coś, w co każdorazowo potrzeba zainwestować. W jaki sposób jednak wyposażyć swoje pierwsze akwarium i o czym przed wszystkim trzeba pamiętać?
fish, aquarium
Napisał: Tim Dutton
Na podstawie: http://www.flickr.com
Grzałki do akwarium muszą być dobrane pod względem jego rozmiarów. Trzeba wziąć pod uwagę temperaturę panującą w pomieszczeniu, w jakim znajduje się zbiornik. Przykryte akwarium o wiele sprawniej zatrzymuje ciepło, nie jest jednak rozwiązaniem perfekcyjnym. Najbezpieczniej zatroszczyć się o grzałkę z wbudowanym termoregulatorem. Taka grzałka da możliwość nastawić odpowiednią temperaturę, z kolei odpowiedni czujnik zadba o jej niezmienny poziom w akwarium.Kluczowym elementem wyposażenia akwarium są odpowiednie filtry dopasowane do litrażu zbiornika. Oczyszczają one wodę z zanieczyszczeń ,a także pozwalają na jej odpowiedni obieg. Filtry do akwarium dzielą się na filtry zewnętrzne, których kluczowym atutem jest ich rozmiar, jak również na filtry wewnętrzne, najczęściej zasysające płyny przez gąbkę albo przez inne materiały. Ogromna ilość gatunków filtrów wewnętrznych ma wbudowane dodatkowo specjalne lampy UV. Więcej filtrów ->> w tym sklepie zoologicznym

Guarami
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: sxc.hu
Akwarium morskie jest większe i zazwyczaj zdecydowanie bardziej wspaniałe od normalnego zbiornika przeznaczonego dla malutkiej ilości rybek. Zazwyczaj posiada ono wspaniałe koralowce i wiele różnorodnych ryb morskich. potrzebuje przy tym obszerniejszej wiedzy chemiczno-biologicznej. Wniesiony z początku wkład wynagrodzi jednak prestiż i piękny wygląd tego rodzaju akwarium. Ponadto akwarium morskie da się zaopatrzyć dodatkowo w termometr, odmulacz, pojemniki na wodę ,a także czyściki. Warto w kwestii szczegółowego wyposażenia i rodzajów zbiorników porozmawiać ze sprzedawcą w sklepie (np. tym), bądź też zajrzeć na specjalne grupy dyskusyjne, na których hodowcy dzielą się swoimi doświadczeniami w hodowli poszczególnych gatunków ryb i w kwestiach związanych z akwarystyką.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:55:08
Tagi: rybki, akwarystyka, lampy, poziom, zbiornik