Kultura jest wspaniała!

W obecnych czasach nie tylko komputer stosujemy do surfowania po sieci.

Popularne stały się również smartfony oraz tablety, na jakich z powodzeniem możemy przeglądać portale internetowe, zatem mobilne strony to dzisiaj wymóg każdej firmy, która pragnie poszerzać grono klientów i pozwalać na wygodny dostęp do informacji, które upowszechniają.

Sprawdźmy, jakie zalety wiążą się z przedstawionym rozwiązaniem. Trzeba rozpocząć od tego, że strona mobilna skonstruowana jest jedynie pod mobilne urządzenia, gdyż ma inną grafikę, metodę nawigowania, a nawet domenę – wszystko dopasowane do mniejszych gabarytów ekranu – dlatego też nie może wyglądać jak wersja desktopowa. Najważniejszym wymaganiem strony mobilnej jest jej błyskawiczne ładowanie po rozpoznaniu, że użytkownik wszedł na nią z urządzenia przenośnego. To zadanie programistów pilnujących wdrożenia nowego kodu. Co zatem zyskuje zainteresowana osoba?
Nokia X7
Napisał: Nokia
Na podstawie: Nokia
Nade wszystko przyjemność przeglądania, ponieważ strona natychmiast dopasowując się do ekranu nie zmusza do ciągłego przesuwania palcem treści i powiększania jej, gdyż inaczej ciężko byłoby cokolwiek przeczytać. (Zobacz co to handel mobilny). Czcionka jest odpowiednia do ekranu, a nagłówki stosownie zmniejszone, by nie zasłaniały nam całego widoku. Tak samo zredukowane są pliki graficzne, jakie na normalnej stronie mogą zajmować nawet cały ekran. Dzięki temu cały serwis ładuje się o wiele szybciej, niż gdybyśmy chcieli zajrzeć na desktopową wersję strony z telefonu. W dodatku strony mobilne są łatwiejsze do wdrożenia, ponieważ istnieje dużo gotowych szablonów, jakie można wykorzystać na swoim serwisie i znacznie przyspieszyć wszystkie działania. Co więcej nie ma problemu z umieszczaniem stron wyżej w wynikach wyszukiwania, albowiem wyszukiwarki bez trudu rozpoznają mobilne strony.Nie da się zaprzeczyć, że warto jest zoptymalizować swoje strony do wersji mobilnej i ułatwić użytkownikom komfortowe korzystanie z naszych portali, co jest niebywale istotne w przypadku sklepów internetowych. Klient mający pozytywne doświadczenia chętniej wróci do naszego sklepu oraz dokona kolejnych zakupów niż osoba, która z wysiłkiem kliknęła w wybrany produkt i umieściła go w koszyku. Warto jest przemyśleć to rozwiązanie.

Więcej na http://mgenerator.pl/news/2

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:55:09
Tagi: strony, mobilne strony