Kultura jest wspaniała!

Konsole do gier - wady i zalety

Nie trzeba być w tej kwestii żadnym wielkim specjalistą i wiedzieć, jak wygląda aktualnie cała szeroko rozumiana branża elektronicznej rozrywki aby bardzo dobrze wiedzieć o tym, że konsole do gier (np PS3) już od długiego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością. Z drugiej jednak strony trudno chyba byłoby się temu dziwić, bowiem w końcu tego typu rzeczy faktycznie mogą każdemu z nas zaoferować całe mnóstwo niesamowitych możliwości, przez co zabawa z nimi pod wieloma względami jest po prostu dużo lepsza niż przy standardowych komputerach.

ppe.pl
Napisał: NEO24.pl
Oczywiście tak duża ich popularność sprawiła też, że oprócz miłośników pojawiło się także mnóstwo ich przeciwników którzy uważają, że ani trochę nie dorastają one do pięt zwyczajnym komputerom. Czy jednak tak jest w rzeczywistości? Wszystko jest tutaj oczywiście uzależnione głównie od gustu, przez co ciężko jednoznacznie powiedzieć co jest lepszym rozwiązaniem. Z drugiej jednak strony należy wiedzieć o tym, że wiele tych nieprzychylnych opinii na temat konsol do gier (szerzej tu - http://www.ppe.pl/news.html?filtr=x360) bierze się ze zwykłej niewiedzy oraz różnych mitów które powodują, że często sami nie dostrzegamy niesamowitej wartości takich rzeczy.

O konsolach do gier istnieje niestety sporo niezbyt prawdziwych opinii. Do tych najczęściej powtarzanych z nich należy przykładowo ta mówiąca, że urządzenia takie nie mają do zaoferowania jakichkolwiek funkcji poza samymi tylko grami. W praktyce jednak konsole są w wielu przypadkach bardzo wielozadaniowe, przez co możemy z nich korzystać na wiele najróżniejszych sposobów – co prawda znacznie skupiają się one na samej tylko rozrywce (oferując w tytuły niedostępne na komputer, jak Final Fantasy), ale wcale nie musi ona przybierać formy samych tylko gier. Oprócz tego sporo ludzi twierdzi również, że takie konsole nie oferują tak dużej wydajności w grach takich jak np. battlefield (http://www.ppe.pl/news.html?tag=battlefield) jak komputery osobiste. W pewnym stopniu może to być prawda, ale i tak warto pamiętać o tym, że różnica w cenach jest ogromna, zaś w samej wydajności niezbyt duża. Warto zwrócić uwagę również i na możliwość gry przez internet – wielu ludzi nie wie o tym, że jest ona oferowana przez konsole.


A zatem, w wielu przypadkach zwyczajnie nie mamy pojęcia o tym, jak dużo interesujących możliwości oferują nam konsole. Zdecydowanie warto więc zainteresować się nimi nieco bliżej i odkryć ich rzeczywisty potencjał, gdyż być może odkryjemy dzięki temu rewelacyjne źródło rozrywki które posłuży nam przez bardzo długi czas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:55:04
Tagi: gry, konsole, rozrywka, zabawa, komputery, branża, mity