Kultura jest wspaniała!

Dzisiejsze komórki nowej generacji

Skok technologiczny w dziedzinie telefonów komórkowych jest zadziwiający. Jeszcze dekadę temu w szerokim użyciu były modele z malutkim wyświetlaczem, ważne akcesoria w stylu odtwarzania muzyki były wielkim luksusem. Podczas minionej dekady pojawily się iuzyskały znaczną popularność tak zwane „sprytne telefony”. Współczesne modele to właściwie miniaturowe komputerki. Zdumiewający jest fakt, że przeciętny aparat z aktualnego roku ma dużo większą wydajność od dobrego PC sprzed 10 lat!
Aktualnie na rynku inteligentnych telefonów przeważają modele z OS Android. To nie dziwota – ten oparty na Linuksie system jest rozpowszechniany na zasadach otwartego kody. To sprawia, że każdy może go ulepszyć i umieścić na robionym przez siebie telefonie. Kolejne miejsce w wyścigu to iOS, który jest dostępny jedynie na urządzeniach marki Apple. Telefony amerykańskiego olbrzyma są kosztowne – spoglądając na przeciętne płace w Polska można stwierdzić, że są to aparaty dla osób zasobnych. Akcesoria do iPhone (np. mobilnakraina.pl) również są dosyć kosztowne, można je nabyć jedynie w markowych salonach.Jeszcze parę lat temu doskonale sprzedawały się aparaty Blackberry z RIM OS – przyciągnęły one klientów komfortową klawiaturą oraz obsługą e-mali. Telefon tej renomowanej marki nabył nawet sam prezydent Stanów Zjednoczonych. Obecnie Blackberry nie cieszą się taką sprzedawalnością jak kiedyś, ale cały czas znajdują nabywców – generalnie wśród wyżej sytuowanych ludzi, którzy stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo ich wiadomości. Telefony Blackberry bowiem są bardzo trudne do włamania przez profesjonalnych smartfonowych bandytów.

Na koniec przydatna wskazówka: wartościowym zakupem jest etui Samsung Galaxy - http://www.mobilnakraina.pl/pol_m_SAMSUNG_Galaxy-S-III-176.html – te świetne aparaty mają najczęściej obszerne ekrany, które są łatwe do porysowania. A niełatwo wskazać bardziej wkurzającą rzecz, niż paskudna rysa na nowiutkim aparacie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:54:51
Tagi: aparat, iPhone, Apple, marki, komórki, akcesoria, aparaty, etui, smartfony