Kultura jest wspaniała!

Czego słuchają maluchy?

To, czego słucha młodzy człowiek, wykazuje znaczny wpływ na jego rozwój. Generalnie wszyscy rodziciele muszą wiedzieć, w jakich rytmach gustuje ich latorośl. Współczesna branża artystyczna jest zepsuta, tak mówią nawet najbardziej umiarkowani publicyści.

Bez wątpienia należy ograniczać młodemu człowiekowi dojście do modnych aktualnie zespołów, w których klipach rządzą nagość i przemoc. Jako odpowiedzialny rodzic musisz zabezpieczać swojego podopiecznego przed kawałkami hip hopowymi z Ameryki, w których występujący używają ohydnego słownictwa.

Tego sortu muzyka może sprawić, że twój maluch wchłonie złe postawy etyczne, takie jak uprzedmiotowienie kobiet i materializm. Należy powiedzieć to wprost – raperzy nie komunikują odbiorcom żadnych wartościowych rzeczy, a wręcz przeciwnie. Rzecz jasna niemożliwe jest totalne odcięcie dziecka od takich klipów. Obowiązkiem każdego opiekuna jest więc rozmowa z młodym człowiekiem i wyłożenie mu swojego zdania. Trzeba koniecznie powiedzieć latorośli, że chwalone w klipach muzycznych postawy są niezwykle szkodliwe.Jaka wiec ma być dobra muzyka dla dzieci (możesz zamówić pod tym adresem: Natalia Kukulska dla dzieci w dalga)? Trudno ocenić. Kluczowe jest to, aby opiekun intensywnie wychowywał malucha, rozmawiał na temat jego upodobań i nienachalnie proponował mu interesujące kawałki. Nic tak silnie nie zbliża rodzica i potomka, jak dzielona pasja. O ile jesteś fanem jakiegoś zespołu, podaruj swojemu podopiecznemu jakieś albumy – jest szansa, że dziecku przypadną do gustu. Pamiętaj, żeby nie odstręczać dziecka przesadnie ugrzecznionymi wykładami, spróbuj trafić do niego. Miej na uwadze również, by nie podsuwać mu jakichś dziecinnych kawałków, jeśli twój podopieczny preferuje bardziej „dorosłe” utwory. Nie można niczego na siłę wpychać, każde dziecko bowiem nienawidzi, kiedy jest do czegoś przymuszane. Decyzja o słuchaniu artysty powinna być aktem niezależnej woli młodego człowieka, a nie rozkazem wszechwładnego opiekuna. Ciekawe propozycje płyt i nagrań, nie tylko muzycznych, dla swojej pociechy możesz znaleźć: w tym serwisie

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:11
Tagi: muzyka, płyty, dzieci, nagrania, propozycje, pasje, hip hop