Kultura jest wspaniała!

Dane techniczne wyznaczają różne rankingi i zestawienia telefonów pomocne w wyborze właściwego smartfonu

Stworzenie obiektywnego zestawienia telefonów, tabletów czy smartfonów jest zadaniem specjalistów tworzących takie rankingi. Ponieważ rankingi są kwestią dyskusyjną, nigdy w głównej „dziesiątce” nie znajdą się wyłącznie niezawodne, za to w pełni uniwersalne modele. Wątpliwości będą dotyczyły modelu zajmującemu aktualnie pierwsze miejsce.


Smartfon Huawei Ascend P6
Napisał: Huawei
Na podstawie: Huawei
Patrząc obiektywnie, rankingi tworzone są przez najlepszych ekspertów, przydzielających punkty w kolejnych porównaniach raczej racjonalnie. W internecie znajdziemy wiele forów tematycznych i rankingów, które zajmują się pozycjonowaniem rozmaitych telefonów i smartfonów, m.in. w przedziale czasowym.

Spróbuj samsung Identycznie jak z telefonami klasycznymi, biorąc pod lupę smartfony, ranking tych modeli będzie zawsze się różnił. Jednak kilka zbliżonych porównań pozwala na wyciągnięcie logicznych wniosków.

Na kilku rankingach smartfonów na podium plasował się model Xperii Z. Rankingi prezentują różne oceny, jedne biorą pod uwagę kilka pomniejszych kryteriów (jak 100-punktowe klasyfikacje za baterię, internet, ergonomię, uniwersalność części oraz powiązanie ich wszystkich z kosztem modelu), z kolei w innych tworzy się jednolitą ocenę widoczną w postaci np. określonej liczby gwiazdek itp.

Tablet Samsung GALAXY Tab
Napisał: Samsung
Na podstawie: Samsung
Posiadacze telefonów mają w sieci swoje tematyczne fora i zestawienia. W ten sposób potencjalny właściciel modelu Nokia c5-03 spotka się z opiniami o trzeszczącej muzyce, wielu kolorach i solidnej obudowie, tymczasem Samsung Wave 2 wywoła u jego posiadaczy lęk przed porysowaniem ekranu, czy niezadowolenie z krótko-zasięgowego bluetootha. O ile wspomniane przykłady obu gigantów telefonicznych dotyczą codziennych modeli swojej epoki, porównaniom ulegają też egzemplarze z ruchomą klawiaturą, jak Nokia E7. Sprawdź i ciesz się z rozmów.

Klawiatura QWERTY, odcień, obudowa, również sama wielkość – estetyka ma także swoje odzwierciedlenie przy zamawianiu telefonu. Pozostałe parametry, w tym jakość lustrzanek i kolejne gigabajty dokładanej pamięci mikroSD, stanowią ogromne pole do rozważań i dyskusji dla zaawansowanych użytkowników wybranych modeli. Wraz ze standardami wzrastają nie tylko ceny sprzętu, ale też eksploatacji smartfonu. Zachęca to producentów do konstruowania pojemniejszych kart, lepszych aparatów, bardziej wytrzymałych baterii itd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:10
Tagi: Samsung, Nokia, smartfon