Kultura jest wspaniała!

Dużo zespołów grających rocka jest bardzo popularne

Imponująco popularną od wielu lat muzyką jest rock. Mimo, że w dzisiejszych czasach dominuje moda na muzykę elektroniczną, to mimo tego nie brakuje miłośników żywych instrumentów, które przecież są pięknem muzyki. Rock oparty jest szczególnie na tego rodzaju instrumentach, dzięki czemu wszystkie odmiany brzmią naprawdę fantastycznie. Rocka cechuje przede wszystkim to, że gatunek ten dopuszcza różnorodną interpretację wykorzystywania potencjału żywych instrumentów, a najbardziej gitary, basu, które są tak naprawdę podstawą rocka.
The Doors
Napisał: Tal Safran
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niesamowicie dużo zespołów w XX wieku powstawało i produkowało rocka. Był to okres, gdy niewątpliwie panowała moda na ten gatunek muzyki. Było to spowodowane tym, że dostarczała ona zaskakująco korzystnych bodźców, gdyż wybrane utwory pozwalały wyzwalać nie tylko z artystów, ale również i ze słuchaczy ogromną energię, jaka wpływała na niepowtarzalną zabawę. W tamtych czasach rock, był również interpretowany jako styl życia. Sporo osób ubierało się w podobny sposób, charakterystyczny dla rocka, który nawiązywał właśnie do zabawy. Jednym z zespołów, który posiadał niezwykły potencjał był The Doors. Zespół pomimo tego, że nagrał kilka niezwykłych utworów, po kilku latach występowania został przez jego członków rozwiązany. Zdecydowanie można żałować, że działalność tego zespołu była tak krótka, dlatego że grający w nim artyści posiadali niesamowite możliwości, o czym nawet dzisiaj wspominają specjaliści zajmujący się właśnie tym gatunkiem muzyki. Byli to zdecydowanie w okresie swojego istnienia jedni z najlepszych muzyków, którzy pod nazwą The Doors tworzyli fantastyczne utwory, które również dzisiaj cieszą się bardzo dużą popularnością (więcej o zespole The Doors).

Kolejnym zespołem, jaki posiada krótką historię występów, jest grupa The Beatles. Jest to zespół, który z całą pewnością jest odkryciem wszech czasów. Zespół ten mimo tylko dziesięcioletniej kariery, zyskał sławę na wiele lat, a nawet wieków, bo w panujących czasach niesamowicie dużo artystów odwołuje się do twórczości cenionych Beatlesów. Był, a w zasadzie nadal jest to zespół, który dla wielu muzyków rockowych jest inspiracją do komponowania, do grania na scenie. Wykonane utwory przez The Beatles, są oczywiście najlepszym wydaniem rocka w historii tego gatunku muzycznego (tutaj: The Beatles). Znajdują się tam niesamowite brzmienia gitarowe, a wszystko jest z ogromną precyzją skomponowane.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:16
Tagi: muzyka, artyści, zabawa, Zespół, Muzycy, gatunek, brzmienia