Kultura jest wspaniała!

Zastosowanie krótkofalówek i radiotelefonów

Myśliwy w obecnych czasach to już nie mężczyzna odziany w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z włócznią i czający się na swą zdobycz. To diametralnie różny obraz, na który składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska i gadżety strzeleckie.


Albowiem prawdziwy myśliwy dba również o odpowiedni strój na polowanie. Nie robi tego tylko z powodu poczucia estetyki czy też wieloletniej tradycji myślistwa, ale przede wszystkim dla wygody i dobrego samopoczucia w czasie polowań.
telefon
Napisał: Jim Le
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dobre obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to to priorytet. Wygoda jest ważna, ale bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa.
Jeśli interesują nas spodnie czy koszule, mamy sporą dowolność – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez całą gamę jaśniejszych odcieni i fasonów. Idealnym okryciem na polowanie może być wełniana kamizelka. Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest jednak kurtka. Ochrania na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie krępuje ruchów i ułatwia kamuflaż. Uszyte z wysokich gatunkowo tkanin kurtki są na tyle uniwersalne, że nadają się do noszenia o różnych porach roku.

Na wyprawy po lesie warto zaopatrzyć się w krótkofalówki . Takie walkie-talkie powinny wytrzymać cały dzień, posiadać duży zasięg umożliwiając tym samym dyskretną rozmowę myśliwych bez straszenia połowy mieszkańców lasu. Łatwość w obsłudze i wygoda, tego powinniśmy oczekiwać od walkie-talkie.


Warto zdecydować się na zakupy w sklepach internetowych, wpisując w wyszukiwarce poszukiwany temat czyli: krótkofalówki sklep. Niewysokie ceny, dostęp do ogromnej ilości produktów oraz większa łatwość w znalezieniu produktów „trudno dostępnych” to powody, które przekonają nas do skorzystania z oferty walkie talkie sklep. Znajdziemy tam także radiotelefony, które coraz częściej pojawiają się na polowaniach. W momencie samodzielnego polowania (gdy telefon komórkowy zawodzi|nie funkcjonuje jak należy), w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, łącząc się przez radiotelefon możemy spodziewać się szybkiego odzewu. To uzasadnienie dla którego w krajach skandynawskich każdy myśliwy jest zobowiązany mieć radiotelefon na polowaniu. Wartym polecenia sprzętem jest DMR hytera. Wytrzymała na zabrudzenia, urazy mechaniczne – przeznaczona do pracy w terenie, solidnie wykonana i z dużym zasięgiem, sprawdzi się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach, o jakie łatwo w czasie polowań.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:11
Tagi: kamizelka, krótkofalówki, krótkofalówka