Kultura jest wspaniała!

Kult wciąż na fali

Rock, to gatunek muzyki oparty przede wszystkim na dźwiękach gitary. Oczywiście jest to muzyka, która też korzysta z innych instrumentów, przez co występuje wiele rodzajów rocka. Muzyka ta w poprzednim wieku była imponująco ceniona i nadal jest dużo zespołów, które są cenione i szanowane przez ekspertów i wielbicieli muzyki. Rock tak naprawdę słuchany jest na całym świecie, co znakomicie świadczy o tym, że jest to muzyka naprawdę doceniana.


W naszym kraju rock zyskał na atrakcyjności w drugiej połowie dwudziestego wieku, gdy zaczęły pojawiać się zespoły produkujące piosenki w takim gatunku muzycznym i co ważne produkujące je w naszym języku. Oczywiście muzyka to miała swój niezwykły progres, co była możliwość zauważyć na wielu festiwalach, na których bardzo często dominacja była właśnie zespołów rockowych. Jednym z tego rodzaju zespołów, który zdobył sławę, przez tworzenie niezwykłych utworów, był Kult (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=kult). Zespół ten do dzisiaj ma bardzo dużo fanów i jeszcze zdarzają się imprezy, na których można usłyszeć koncert tego zespołu. Kult tak naprawdę dla wielu ludzi w naszym kraju jest pionierem polskiego rocka. Oczywiście brzmienie tego zespołu było klasyczne, a więc zwłaszcza dominowała gitara w różnorodnym wydaniu, a towarzyszyły jej inne instrumenty. Jednak Kult cechowała głównie prezentowana we wszystkim utworach treść. Jest to niewątpliwie zespół, który w czasie swej świetności dosadnie odnosił się do rzeczywistości w naszym kraju. Istniała możliwość usłyszeć w tekstach piosenek niezwykle dużo interesujących podsumowań, czy też stwierdzeń odnośnie ówczesnych działań politycznych, czy też wydarzeń społecznych, jakie z obecnej perspektywy nie były normalne, a można nawet uznać, że tamte czasy były iście dramatyczne. Zespół ten zadziwiająco śmiało przedstawiał to, jak ludzie żyli w kraju i jak też byli traktowani przez władze i instytucje czuwające nad porządkiem. Kult to zespół, jaki rzecz jasna zapisał się w kartach rodzimego rocka i do dzisiaj jest szanowany praktycznie przez wszystkich artystów.

Można powiedzieć, że to nie jedyny zespół w naszym kraju, który wzorował się na zagranicznych grupach. Nirvana (Nirvana w TerazRock), to zespół, jaki dla wielu polskich kapeli rockowych była i nadal jest wzorem twórczości. Grupa ta bowiem wyprodukowała kilka utworów, które można by powiedzieć, że są nieśmiertelne, ponieważ obecnie nawet wykorzystywane są wybrane frazy do nowoczesnej muzyki elektronicznej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:20
Tagi: artyści, koncert, piosenki, Zespół, imprezy, gatunek, Kapela