Kultura jest wspaniała!

Musimy wiedzieć, iż istnieją różnorakie typy sieci

Niby zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze funkcjonowanie w sieci nie są anonimowe, iż do każdego tak rzeczywiście możemy dotrzeć, a jednak czasami dowiadujemy się o nierozważnych rzeczach, które sprawiają, że ktoś otrzymuje naprawdę surową karę. Przez to warto powiedzieć, że w świecie informatyki jest kilka sieci, od których zależy, kto posiada dojście do naszych danych i iż tak na pewno nigdy nie jesteśmy tak anonimowi jak nam się wydaje.


Sieci ip pozwalają na sporo

internet
Napisał: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby powiązać się z Internetem, musimy się złączyć z właściwym serwerem, dlatego właśnie każdy komputer posiada dołączony własny numer IP, jeden się zmienia, kolejny jest taki sam, a co się z tym wiąże, posiadając dany numer możemy dojść do danego komputera, a więc również oraz do jego użytkownika.

Sieci ip obejmują komputery na naprawdę wielkim obszarze, nie istnieje dla nich właściwie najmniejszych barier, a co więcej za ich wsparciem możemy powiązać ze sobą dwa, albo oraz znacznie więcej sprzętów, dzięki czemu wszystkie tworzą niejako jedność. Znajomość numerów IP bardzo często wykorzystywana jest również w różnorakich konkursach, w których możemy raz dziennie oddawać głosy, gdyż wówczas właściwy system weryfikuje, czy już głosowaliśmy z konkretnego komputera.

Są również sieci o znacznie mniejszym zasięgu

internet
Napisał: Victor van Werkhooven
Na podstawie: http://www.flickr.com
Innym typem sieci, są sieci LAN, a więc takie, które łączą komputery tylko na mocno określonym obszarze i to jeszcze w dość niedalekiej oddaleniu. Mają szansę za jej pomocą być powiązane komputery w tym samym domu, w uczelni, lub w firmie. Dzięki tej sieci dużo prostsze jest przesyłanie danych między tymi komputerami, co jest niesamowicie istotne w przypadku zakładu.

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z możliwości

Bez wątpienia sieć oferuje nam nieprawdopodobne możliwości, nie mniej powinniśmy wiedzieć, że nie oferuje on gwarancji, iż kiedy zrobimy coś złego, to nikt do nas nie dojdzie. Należy być mimo wszystko uważnym, ponieważ znajomość właściwych sieci powoduje, że wcale nie jesteśmy tu tak anonimowi jak to kiedyś próbowano nam przekazać, a co się z tym wiąże, w każdej chwili ma szansę się okazać, iż będziemy odpowiadać za swoje czyny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:17
Tagi: sieć, komputer, Informatyka, serwer, konkurs