Kultura jest wspaniała!

Nic nie wzbudza w mężczyznach - a coraz częściej też w kobietach - tak dużych emocji, jak rozgrywki ich ulubionej drużyny

Piłka nożna to sport lubiany w wielu państwach. Nic nie wywołuje w mężczyznach - a bardzo często też w kobietach - tak dużych emocji, jak mecz ich ulubionej drużyny. Od momentu powstania, piłka rozrosła się błyskawicznie, powstała duża liczba klubów, które ze sobą rywalizują. Jednym z tych krajów, w jakich piłka nożna gra pierwsze skrzypce są oczywiście Włochy, słynące z utalentowanych piłkarzy. Włoskie kluby odnoszą sukcesy w rywalizacji z innymi krajami. Nie można się dlatego dziwić, że to właśnie we Włoszech powstała firma Panini. Założyli ją bracia Panini, z tego powodu firmie nadano właśnie taką nazwę. Ich początki były jednak dość skromne, gdyż prowadzili zwyczajny sklep z gazetami, który błyskawicznie zaczął się rozwijać. Dziś, firma ma postać międzynarodowego imperium o zróżnicowanym zakresie działalności.


piłka
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Firma zajmuje się sprzedawaniem popularnych komiksów, jakie ciągle są lubiane przez osoby na całym świecie. W asortymencie można jednakże znaleźć także naklejki oraz karty z piłkarzami, z których przedsiębiorstwo jest rzeczywiście znane. Przykładem może być chociażby album Panini 2014 przedstawiający kolekcję elementów dotyczących odbywających się w Brazylii Mistrzostw Świata, które dla całego świata były niezwykle ważnym wydarzeniem. Oryginalny album Pnini zawiera karty z piłkarzami drużyn, które brały udział w mistrzostwach. Odnaleźć w nim można też precyzyjne w najmniejszych szczegółach naklejki, przedstawiające między innymi godła poszczególnych drużyn piłkarskich. Jest to więc propozycja przede wszystkim dla miłośników tego sportu, którzy interesują się też jego historią.


piłka
Napisał: grassrootsgroundswell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Firma nadal prężnie się rozwija, a jej działania skupione są przede wszystkim na rynku piłki nożnej - album Panini. Przekształciła się w Panini Group, przedsiębiorstwo w skład, którego wchodzi kilka działów. W dodatku, trudni się sprzedażą tych akcesoriów, jakie tematycznie związane są z tą dyscypliną sportową. Strefa wpływów grupy istnieje nie tylko we Włoszech, ale też na obszarze pozostałych państw, gdzie piłka nożna jest uwielbiana, a kolejne rozgrywki gromadzą tysiące widzów przed telewizorami i na stadionach. W Polsce również można kupić proponowane przez firmę albumy. Są one powszechnie dostępne, między innymi w internecie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:23
Tagi: karta, sport, mistrzostwa, album, piłkarz