Kultura jest wspaniała!

Okres niesamowitych możliwości technologicznych. Czy jednak dla wszystkich?

Żyjemy w czasach wielkich możliwości. Nieważne jak górnolotnie zabrzmiały tego typu słowa trzeba potwierdzić, że rozwój technologiczny uczynił wielkie zmiany.
To, co jeszcze wczoraj uchodziło za telefon komórkowy obecnie określane jest „cegłą”. To, co jeszcze niedawno było nazywane szczytem techniki obecnie wywołuje jedynie uśmiech politowania. Dawniej zmiany technologiczne nigdy nie zachodziły tak szybko, to nie oznacza, iż jest to jakiś ewenement, bo wydaje się, iż przyszłe zmiany będą jeszcze bardziej rewolucyjne, jeszcze bardziej szybkie... A kiedy nastąpi koniec? Wielu twierdzi, iż jak stworzymy sztuczną inteligencję, która nas zastąpi i wyeliminuje... Może nie będzie tak źle...

android
Napisał: Maria Elena
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na razie technologia nam nie zagraża, więcej z niej korzyści niż problemów. Co byśmy przykładowo uczynili bez GPS-a. Weźmy chociażby sygic android. Jest to najbardziej znana aplikacja do nawigacji offline. Dzięki tej aplikacji sygic już na zawsze (i to zupełnie darmowo) dostajesz szereg\wiele bardzo potrzebnych pomocy: mapy, oznaczenia ważnych punktów, planowanie tras i tak dalej (Poczytaj na tej stronie).

Wszystko to bardzo wysokiej jakości. Możemy z nich korzystać na tablecie i telefonie, nie jest niezbędne połączenie z Internetem. Ta aplikacja to tylko jeden z wielu przykładów, jak łatwo można dostać coś tak zaawansowanego technologicznie, i to za darmo. Wiadomo, że dużą grupę aplikacji dostaniemy za określoną sumę pieniędzy, jednakże bezpłatnych możliwości jest tak dużo, iż nie ma możliwości chyba ich wszystkich sprawdzić. Już nawet branżowe portale internetowe sprawdzają co miesiąc nowe, najlepsze aplikacje, by nie zgubić się w gąszczu tych niezwykłych możliwości. Mimo tego, i tak nie da się nie przeoczyć wszystkiego. To zapewne potwierdzą ludzie zawodowo zajmujący się tym zjawiskiem.

Supertelefon z układem Tegra 3
Napisał: Tabasco PR
Na podstawie: Tabasco PR
Co znamienne, młode osoby potrafią się zgubić w tym całym „technologicznym zamieszaniu”, jednakże, co mają poradzić ludzie wiekowi, którzy urodzili się w zupełnie innych czasach. Dla nich dobrodziejstwa aplikacji, najnowszych wynalazków są często bardziej męczące niż pomocnicze. Najczęściej, gdy już się decydują na przykład na smartfon, to rozpracowywany jest przez najmłodszego członka rodziny. Trudno się dziwić, dzisiejsi dwudziestolatkowie urodzili się w świecie, w którym internet istnieje na równi ze światem rzeczywistym. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jakkolwiek starsi ludzie idealnie odnajdują się w rzeczywistości, tak dla młodych osób bardziej rzeczywistym jest świat wirtualny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:15
Tagi: Aplikacje, technologie, świat wirtualny