Kultura jest wspaniała!

Rock w dalszym ciągu popularny

Rock od bardzo dawna przyciąga niezwykle wielu fanów, którzy najczęściej pozostają wierni temu rodzajowi muzyki na długie lata. Co ciekawe mimo przemian które zaszły w rocku na przestrzeni tych lat, wciąż wielką popularnością mogą poszczycić się zespoły, które zaczynały nawet kilka dekad temu. Na rynku muzycznym pojawiają się grupy określające się statusem rockowych, lecz należy przyznać, iż niejednokrotne stosowanie elektronicznych brzmień obok albo też zamiast gitar, nie jest tradycyjnym rockiem.
Metallica
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Na szczęście nawet młodzi ludzi z chęcią sięgają po płyty zespołów, które swoje spektakularne kariery rozpoczynały gdy części ich fanów nie było jeszcze nawet na świecie. I mimo upływu lat, duża część z takich kultowych kapel wciąż fascynuje swoim brzmieniem.Do takich kapel na pewno trzeba wliczyć Iron Maiden, który jest naprawdę legendą w swoim gatunku. Styl, który jest przedstawiany przez muzyków tejże grupy jest zwyczajnie wyjątkowy. Dlatego też, niemalże każdy wielbiciel rocka potrafi rozpoznać utwory Iron Maiden nawet w ciągu paru pierwszych chwil jego trwania. Muzycy będący członkami zespołu idealnie potrafią połączyć ze sobą ciężkie brzmienia z tymi trochę bardziej melodyjnymi. Dodatkowym walorem Iron Maiden jest na pewno niezwykła barwa głosu wokalisty, który wręcz hipnotyzuje słuchaczy. Dzięki tymże wszystkim współgrającym ze sobą elementom zespół prezentuje się równie fantastycznie w czasie występów na żywo, na które wciąż przychodzą setki tysięcy wiernych słuchaczy.

gitarzysta
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Następną grupą, której nazwa jest doskonale znana nawet osobom, które nie są fanami rocka, jest z całą pewnością Metallica. Te legendy muzyki rockowej mimo upływu lat, nie zamierzają przestać wydawać doskonałych albumów i zaskakiwać swych fanów.

Bardzo ciężki brzmienie gitar i rozpoznawalny głos wokalisty zespołu to połączenie, dzięki, któremu metallica jest legendą thrash metalu. Dla młodych ludzi dopiero uczącej się rocka, metallica jest istotną podstawą, na której także wzorowały się i ciągle się wzorują inne grupy. Występy na żywo tej grupy, to zawsze wielkie widowiska, do udziału w których nie trzeba bardzo namawiać. Zarówno bilety na te występy na żywo jak również ciągle wydawane albumy grupy sprzedają się doskonale, dowodząc tym sposobem wielkości tych muzyków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:54:15
Tagi: rock, koncerty, dźwięki, zespoły, Muzycy, albumy, widowiska